Partner serwisu

Lufthansa z problemami w Mińsku

simetra 24.05.2021

Lufthansa z problemami w Mińsku
fot. KRK
W poniedziałek 24 maja na lotnisku w Mińsku przez ok. 2 godziny wstrzymywany był start samolotu Lufthansy. Jako przyczyny podano groźby o zamiarze dokonania ataku terrorystycznego.
– Na maila lotniska przyszła wiadomość od nieustalonych osób o zamiarze dokonania aktu terrorystycznego na samolot LH1487 linii lotniczych Lufthansa, lecącego do Frankfurt – poinformowały w komunikacie władze lotniska.

W efekcie lot LH1487, wykonywany airbusem A319-112, który miał się zacząć o godzinie 14:20 czasu lokalnego, został opóźniony o dwie godziny. Po tym czasie strona białoruska przekazała informację, że podejrzenia o zamachu nie potwierdziły się.

Dzień wcześniej Białoruś zmusiła do lądowania samolot Ryanaira lecący z Aten do Wilna do lądowania w Mińsku. Na pokładzie przechwyconego odrzutowca taniego przewoźnika był Raman Pratasiewicz, opozycyjny dziennikarz i działacz prowadzący niezależny kanał telewizyjny. Rejs realizował boeing 737-800 o rejestracji SP-RSM należący do Grupy Ryanair, a dokładnie do działającej w Polsce spółki Ryanair Sun. Wśród 171 osób na pokładzie maszyny najwięcej, bo aż 94, było obywateli Litwy. Odrzutowcem leciało także jedenastu Greków, dziewięciu Francuzów, pięciu Rosjan i czterech Polaków oraz obywatele Białorusi, Rumunii, Niemiec, Łotwy czy Gruzji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Ryanair lot FR4978 zatrzymany w Mińsku
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony