Partner serwisu

Lufthansa wznowi rejsy z Frankfurtu do Teheranu

Rafał Dybiński 08.04.2021

Lufthansa wznowi rejsy z Frankfurtu do Teheranu
fot. Lufthansa
Lufthansa wznowi od 16 kwietnia rejsy międzykontynentalne między Frankfurtem nad Menem i Teheranem - poinformowano w oficjalnym komunikacie narodowego przewoźnika powietrznego Niemiec.
Największe linie lotnicze Europy zawiesiły trasę do stolicy Iranu w styczniu 2020 roku po zestrzeleniu boeinga 737-800, należącego do Ukraine International Airlines. Zginęło wówczas 176 osób. Wśród ofiar omyłkowych działań obrony przeciwlotniczej było 82 obywateli Iranu, 63 Kanady, 11 Ukrainy, dziesięciu Szwecji, siedmiu Afganistanu i trzech Wielkiej Brytanii. Więcej o tym tragicznym zdarzeniu pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Lufthansa postanowiła wznowić połączenie do Teheranu od 16 kwietnia. "Wymagania dla bezpiecznych operacji lotniczych w irańskiej przestrzeni powietrznej zostały ponownie spełnione" - oświadczył w krótkim komunikacie narodowy przewoźnik Niemiec.

Rejs LH600 wystartuje z Frankfurtu nad Menem w przyszły piątek o godz. 14:25. Na miejsce docelowe dotrze o godz. 22:00 lokalnego czasu. Lot potrwa w sumie pięć godzin i pięć minut. Ceny biletu rozpoczynają się od 270 euro w klasie ekonomicznej i od 785 euro w klasie premium.

Rejs powrotny LH601 odleci z Teheranu o godz. 2:45. Lądowanie w największym lotnisku Niemiec zaplanowano na godz. 5:45 lokalnego czasu. Lot potrwa w sumie 5 godzin i 30 minut. Ceny biletu w tym przypadku rozpoczynają się od 730 euro w klasie ekonomicznej i od 1441 euro w klasie premium.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony