Partner serwisu

Lufthansa uziemi od grudnia kolejnych 125 samolotów

Rafał Dybiński 28.10.2020

Lufthansa uziemi od grudnia kolejnych 125 samolotów
fot. Piotr Bożyk
Lufthansa przygotowuje się do uziemienia większej liczby samolotów niż planowano – informuje Agencja Reutera. Narodowy przewoźnik Niemiec skróci również godziny pracy zatrudnionych w okresie zimowym.
Wzrost liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i kolejne rządowe restrykcje zniechęcają ludzi do podróżowania na całym świecie, dlatego największe linie lotnicze Europy wdrażają kolejne trudne decyzje.

– Nieuniknione jest dalsze spowolnienie operacji w sezonie zimowym 2020/21 i wprowadzenie jak największej liczby obszarów w stan hibernacji od połowy grudnia – podkreślił Carsten Spohr, prezes Lufthansy, w liście do pracowników. Narodowy przewoźnik Niemiec, a także jego spółki zależne w Austrii, Belgii oraz Szwajcarii, zapowiedziały już wcześniej zmniejszenie oferowania w czwartym kwartale do 25 proc. poziomu sprzed roku. Liczba uziemionych samolotów według informacji Agencji Reutera będzie większa o 125 niż początkowo zakładano.

Lufthansa, która w trzecim kwartale straciła 1,26 mld euro, wznowi 26 października trasę z Katowic do Frankfurtu nad Menem. Połączenie aż do 27 marca 2021 roku będzie funkcjonować w częstotliwości dziewięciu lotów w tygodniu i będzie obsługiwane samolotem CRJ-900.

Frankfurt nad Menem był pierwszym regularnym połączeniem międzynarodowym w historii portu Pyrzowice. Trasa wystartowała pod koniec marca 1993 roku. Kierunek oferowany był nieprzerwanie przez 27 lat i dopiero pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wymusiła jego zawieszenie.

Lufthansa na początku bieżącego miesiąca ogłosiła również uruchomienie sześciu długodystansowych połączeń w przyszłym roku. Wszystkie trasy zaplanowano również z Frankfurtu nad Menem. Nowością będzie połączenie z Anchorage. Transatlantyckie loty na Alaskę ustalono na trzy razy w tygodniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony