Partner serwisu

Lufthansa uruchomi trasę z Katowic do Frankfurtu

Rafał Dybiński 08.10.2020

Lufthansa uruchomi trasę z Katowic do Frankfurtu
fot. Piotr Bożyk
Lufthansa wznowi 26 października trasę z Katowic do Frankfurtu nad Menem - poinformowano na oficjalnym profilu portu Górnego Śląska na Twitterze.
Połączenie aż do 27 marca 2021 roku będzie funkcjonować w częstotliwości dziewięciu lotów w tygodniu i będzie obsługiwane samolotem CRJ-900. - Powrót Lufthansy na trasę z Pyrzowic do Frankfurtu to bardzo dobra informacja. Istotne dla nas jest to, że pomimo kryzysu, który dotknął lotnictwo cywilne na całym świecie, Lufthansa zdecydowała się wznowić loty z Katowice Airport do jednego z największych hubów w Europie. Mam nadzieję, że pod koniec marca przyszłego roku przewoźnik przywróci połączenie z Pyrzowic do swojego drugiego portu przesiadkowego, czyli do Monachium - podkreślił Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Narodowy przewoźnik Niemiec od lipca obsługuje trasy z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia oraz Gdańska. Wcześniej anulował połączenie z Katowic do Monachium. Zawieszona do lata przyszłego roku została także trasa do Bydgoszczy.

Lufthansa na początku bieżącego miesiąca ogłosiła również uruchomienie sześciu długodystansowych połączeń w przyszłym roku. Wszystkie trasy zaplanowano również z Frankfurtu nad Menem. Nowością będzie połączenie z Anchorage. Transatlantyckie loty na Alaskę ustalono na trzy razy w tygodniu.

Narodowy przewoźnik Niemiec zmuszony był również zawiesić  do 20 października swoje rejsy międzykontynentalne do Indii. Lufthansa oferowała w sumie 20 połączeń w tygodniu do największego kraju Azji Południowej. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście

Frankfurt nad Menem to pierwsze regularne połączenie międzynarodowe w historii Katowice Airport.  Lufthansa wystartowała z trasą pod koniec marca 1993 roku. Kierunek oferowany był nieprzerwanie przez 27 lat i dopiero pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wymusiła jego zawieszenie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony