Partner serwisu

Lufthansa uruchomi 15 nowych tras z Frankfurtu

Rafał Dybiński 17.09.2020

Lufthansa uruchomi 15 nowych tras z Frankfurtu
fot. Piotr Bożyk
Piętnaście nowych tras międzynarodowych zaoferuje Lufthansa z Frankfurtu nad Menem latem przyszłego roku – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Narodowy przewoźnik Niemiec poleci do sześciu turystycznych destynacji w Grecji. Połączenie z Hesją zyskają Korfu, Chania, Mykonos, Kos, Kawala i Preweza.

Bezpośrednie loty z Frankfurtu utrzymają również hiszpańskie porty Jerez de la Frontera, Gran Canaria i Teneryfa. Poza tym klienci największych linii lotniczych w Europie będą mieć do dyspozycji egipską Hurghadę, cypryjskie Pafos, chorwacką Rijekę, włoskie Lamezia Terme, tunezyjską Dżerbę i bułgarską Warnę.

Godziny odlotów z głównego ośrodka Hesji zaplanowano na wczesny poranek, a rejsy powrotne wylądują w największym porcie Niemiec późnym wieczorem, co wydaje się idealnym rozwiązaniem dla turystów podróżujących w celach wakacyjnych. – Tak odpowiadamy na życzenia naszych klientów. Jeszcze nigdy nie dodaliśmy do naszego rozkładu tylu destynacji wypoczynkowych. Popyt na podróże wakacyjne rośnie znacznie szybciej niż w przypadku podróży służbowych – podkreślił Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.

Narodowy przewoźnik Niemiec korzystając maksymalnie z pięciu dodatkowych samolotów będzie w stanie zaoferować blisko 70 połączeń tygodniowo. 28 marca ruszą pierwsze rejsy do Jerez de la Frontera, zaplanowane dwa razy w tygodniu, podobnie jak kontynuowane na Teneryfę i Gran Canarię. Dobę później w tej samej częstotliwości zainaugurowana zostanie trasa do Pafos.

1 kwietnia wystartują loty do Chanii. Połączenie z Kretą ustalono na trzy razy w tygodniu. Dobę później w tej samej częstotliwości zainaugurują rejsy na Kos. 3 kwietnia zaplanowano pierwsze loty do Lamezia Terme. Ośrodek z włoskiej Kalabrii zyska dwa w tygodniu połączenia z Frankfurtem. Tylko raz na tydzień będzie można natomiast przemieścić się z Hesji do Dżerby i Hurghady. 4 kwietnia wystartują loty na Korfu. Na grecką wyspę Lufthansa oferuje dwa rejsy w tygodniu.

Ostatnie wakacyjne trasy ruszą na początku maja. Najpierw w częstotliwości dwóch w tygodniu wystartuje połączenie z Warną. Dobę później zainaugurowana zostanie trasa do Prewezy, funkcjonująca na podobnych zasadach jak ta nad Morze Czarne. 4 maja połączenia z Hesją zyskają Mykonos i Kawala, gdzie również będzie można przemieścić się dwa razy w tygodniu. Listę wakacyjnych destynacji uzupełni Rijeka. Do turystycznego ośrodka w Chorwacji będzie można polecieć raz w tygodniu od 8 maja.  

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony