Partner serwisu

Lufthansa Trachtencrew zawita na trzech lotniskach w Polsce i poleci do USA

inf. pras 21.09.2021

Lufthansa Trachtencrew zawita na trzech lotniskach w Polsce i poleci do USA
fot. Lufthansa
Lufthansa podtrzymuje tradycję, nawet jeśli prawdziwy monachijski Oktoberfest nie może odbyć się w tym roku. Podkreślając znaczenie imprezy znanej na całym świecie, dziewięć osób załogi pokładowej ubranych w tradycyjne bawarskie stroje wystartuje 22 września airbusem A350 z Monachium do Charlotte w USA, a następnie 3 października do Denver.
Tym samym Lufthansa zaakcentuje dwie specjalne rocznice: pierwszy przelot z Frankfurtu do Denver, który odbył się 20 lat temu oraz uruchomienie połączenia z Monachium do Denver pięć lat temu.

W tym roku, Trachtencrew będzie podróżowała po Europie częściej niż w latach ubiegłych. Załogę w tych wyjątkowych strojach będą mieli okazję zobaczyć pasażerowie podróżujący 21 września pomiędzy Gdańskiem a Monachium, przylatujący 30 września z Monachium do Poznania i odlatujący z Poznania do Monachium 1 października, a także pasażerowie lecący 2 października z Monachium do Wrocławia i 3 października z Wrocławia do Monachium.

Trachtencrew Lufthansa CityLine będzie można również spotkać na wielu innych trasach w Niemczech i Europie. Pomiędzy 20 września a 3 października załoga ta poleci z Monachium między innymi do Kopenhagi,
Dublina, Alicante i Sofii, a także do Münster/Osnabrück, Bremy, Paderborn i Drezna.Podobnie jak w latach poprzednich tradycyjne stroje załogi Lufthansy zostały zaprojektowane przez mieszczącą się w Monachium firmę Angermaier. Stroje pań, Wiesn dirndl, są granatowe ze srebrno-szarym fartuszkiem, podczas gdy panowie noszą krótkie skórzane spodnie z granatową kamizelką wykonaną z tego samego materiału co dirndl. Od lat jest również tradycją, że personel naziemny Terminala 2 jest w tym
specjalnym okresie ubrany w stroje zwyczajowo noszone podczas Oktoberfest.

Bawarskie smakołyki na pokładzie i w salonikach Lufthansy

Od 15 września w Klasie Biznes, na trasach europejskich, w ramach projektu Tasting Heimat serwowane są specjalne monachijskie przysmaki: w zależności od długości rejsu jest to przekąska z pastą obazta i grillowaną papryką lub gorące danie na które składają się lekko wędzone polędwiczki wieprzowe lub smażone knedle chlebowe z grzybowym ragout. Zawsze jest
też w zestawie specjalny tradycyjny chleb.

Saloniki Lufthansy w Monachium również kontynuują tradycję z lat poprzednich. W Senator i Business Lounge, pasażerowie mogą wybierać pomiędzy typowymi bawarskimi daniami takimi jak bawarska sałatka ziemniaczana lub udka kurczaka z kiszoną kapustą. W świątecznie udekorowanym saloniku Klasy Pierwszej oferowane jest nawet specjalne, podkreślające sezon Oktoberfest, menu.

Wieloletnia tradycja

Tradycja „Trachten flights” w Lufthansie przyjęła się już wiele lat temu. Pierwszy rejs z załogą ubraną w tradycyjne stroje odbył się w 1957 roku i już wtedy zachwycił pasażerów Lufthansy na całym świecie. Idea została ponownie podchwycona w 2006 roku przez załogę samolotu lecącego do Nowego Jorku. Od tej chwili Trachtencrew Lufthansy można było spotkać na 25 międzynarodowych tarasach od Chin po Japonię, Indie i USA oraz na wielu kierunkach europejskich.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony