Partner serwisu

Lufthansa też ubezpieczy swoich podróżnych przed COVID-19

Emilia Derewienko 12.11.2020

Lufthansa też ubezpieczy swoich podróżnych przed COVID-19
fot. Piotr Bożyk
Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines zaoferują swoim podróżnym ubezpieczenie przed koronawirusem. Podobną usługę dla podróżnych wylatujących z Finlandii wprowadziły niedawno linie Finnair.
Dodatkowe usługi, które proponuje Lufthansa na wypadek zarażenia COVID-19, są teraz zawarte w istniejących pakietach ubezpieczeniowych, oferowanych przez obecnego partnera ubezpieczeniowego linii lotniczych. Klient ma do wyboru dwie opcje: „Travel Care” i „Travel Care Plus”.

Pakiet ubezpieczeniowy opcji Travel Care obejmuje odszkodowanie dla pasażera w przypadku, gdy musi on przejść kwarantannę w miejscu docelowym z powodu zakażenia koronawirusem. Jednocześnie opcja obejmuje ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży i jej przerwania. Z kolei opcja Travel Care Plus, oprócz wymienionych świadczeń, obejmuje również koszty leczenia w przypadku zakażenia pasażera COVID-19. Ubezpieczenie obejmuje także repatriację medyczną w nagłych wypadkach, a wszystkie świadczenia podlegają warunkom polisy ubezpieczeniowej.

Opcje ubezpieczenia można zarezerwować u partnera ubezpieczeniowego Lufthansa Group AIG Europe ze skutkiem natychmiastowym, dla pasażerów zamieszkałych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, za pośrednictwem kanałów sprzedaży bezpośredniej. Lufthansa Group Airlines jest zatem jedną z pierwszych linii lotniczych, które oferują swoim klientom ubezpieczenie podróżne z ubezpieczeniem Covid-19 jako dodatkowy produkt turystyczny.

Wcześniej o takiej usłudze informował Finnair. Jego ubezpieczenie Finnair Corona Cover jest bezpłatne dla klientów Finnair, którzy rezerwowali bilety za pośrednictwem kanałów sprzedaży linii i dotyczy lotów międzynarodowych, startujących z Finlandii. Oznacza to, że każdy pasażer, który zachoruje na koronawirusa w miejscu docelowym, może ubiegać się o zwrot kosztów leczenia i kwarantanny. Ochrona jest uzupełnieniem własnego ubezpieczenia podróżnego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo