Partner serwisu

Lufthansa świętuje 50. rocznicę uruchomienia połączeń do Polski

Red. ed 02.04.2021

arrow
arrow
Lufthansa świętuje 50. rocznicę uruchomienia połączeń do Polski
fot. Damian Kochanowski
Lufthansa świętuje 50. rocznicę uruchomienia połączeń do Polski
Lufthansa świętuje 50. rocznicę uruchomienia połączeń do Polski
Lufthansa świętuje 50. rocznicę uruchomienia połączeń do Polski
W piątek (2 kwietnia), o godzinie 13:46 rejsowy samolot Lufthansy LH1348 wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie, czym przypieczętował 50. rocznicę pierwszego przelotu Lufthansy z Frankfurtu do Warszawy, który odbył się 2 kwietnia 1971 roku.
Współpraca, która rozpoczęła się od dwóch rejsów tygodniowo, w ciągu pięciu dekad rozwinęła się, przed pandemią, do poziomu prawie 400 połączeń tygodniowo pomiędzy Polską a rynkami macierzystymi Lufthansa Group w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Belgii. W najbliższym czasie Lufthansa Group zamierza znacząco zwiększyć liczbę połączeń oferowanych z Polski do 120 tygodniowo, które będą realizowane od początku maja tego roku. Nawet w czasie pandemii Lufthansa Group dbała o utrzymanie połączeń do Polski, podkreślając swoje zaangażowanie na tym rynku.

Przez lata Lufthansa nie tylko zapewniała globalną mobilność swoim polskim klientom, ale także zainwestowała w tworzenie odnoszących sukcesy polskich firm reprezentujących różne jednostki biznesowe, w tym Cargo, Global Business Services, IT Services oraz dwie ostatnio powstałe Joint Ventures specjalizujące się w usługach konserwacji, napraw i remontów silników lotniczych. W kilku lokalizacjach w Polsce Lufthansa Group zatrudnia obecnie około 3000 wysoko wykwalifikowanych specjalistów i inżynierów obsługujących klientów z całego świata.

– Polska zawsze była ważnym rynkiem dla Lufthansa Group. 50 lat temu trudno było sobie wyobrazić niezwykłą historię Lufthansy w Polsce, która odzwierciedla także rozwój polsko-niemieckiej współpracy i handlu od początku lat 70. To, co nigdy się nie zmieniło, nawet w najtrudniejszym okresie jakiego doświadcza nasza branża, to nasze zaangażowanie na polskim rynku i dbałość o naszych polskich klientów. Jesteśmy wdzięczni Lotnisku Chopina w Warszawie za ponad 50-letnią współpracę, a także Urzędowi Lotnictwa Cywilnego (ULC) i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) za ich profesjonalną współpracę – mówi Frank Wagner, General Manager Sales Lufthansa Group Poland.

Współpraca Lufthansy z narodowym przewoźnikiem Polskimi Liniami Lotniczymi LOT przekształciła się we wspólne członkostwo w Star Alliance, programie dla osób często podróżujących Miles & More oraz dwustronnych umowach handlowych, promujących połączenia pomiędzy rynkami macierzystymi, rozszerzając w ten sposób siatkę połączeń oferowaną naszym wspólnym klientom.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności Lufthansy w Warszawie już od 50 lat. Przewoźnik jest naszym ważnym partnerem, dzięki któremu nasi pasażerowie mogą wygodnie podróżować do portów przesiadkowych w Monachium i Frankfurcie. Lufthansa, jako jeden z naszych głównych partnerów biznesowych, przyczyniła się do zacieśnienia współpracy pomiędzy Polską a Niemcami – komentuje Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony