Partner serwisu

Lufthansa staje się LOVEhansa

Mateusz Kieruzal 13.06.2022

Lufthansa staje się LOVEhansa
fot. Lufthansa
Z okazji miesiąca równości (Pride Month) niemieckie linie lotnicze Lufthansa od 10 czerwca latają samolotem w okolicznościowym malowaniu. Kadłub jednego airbusa A320neo otrzyma tęczowe malowanie „Lovehansa”. Samolot w takich barwach będzie latał do europejskich destynacji przez następne sześć miesięcy.
Lufthansa przemalowała swojego airbusa A320neo, o rejestracji D-AINY, aby przez następne sześć miesięcy stał się „Lovehansą”. Lovehansa będzie miała specjalną barwę pomalowaną na kolory tęczy, symbolizującą flagę Dumy.

Panel powitalny przy głównych drzwiach wejściowych również będzie miał specjalny tęczowy wzór, podobnie jak winglety (skrzydełka aerodynamiczne, ustawione pod kątem na końcu skrzydła samolotu). Pasażerowie w trakcie lotu patrząc przez okna kabiny, będą mogli zobaczyć barwy wingletów.


Pierwszy lot do Danii

Pierwszy lot Lovehansy, LH842, wyleciał z lotniska we Frankfurcie 10 czerwca o godz. 22:29. 636-kilometrowy sektor do duńskiego Billund A320 pokonał w jedną godzinę i trzy minuty. A320 w barwach Lovehansy wylądował w Danii o godz. 23:33. Chociaż Lufthansa o tym nie wspomniała, Billund jest ojczyzną LEGOLANDU, czyli miejsca, które prezentuje kolory tęczy i celebruje inkluzywność.

Wnętrze kabiny airbusa również zmieniło swój wystrój. Od teraz zagłówki foteli są w kolorach tęczy. Niemiecki przewoźnik, podejmując taką decyzję, pragnie w ten sposób podkreślić, że przyłącza się do Miesiąca Równości i Miłości (Pride Month), obchodzonego w całej Europie.

W komunikacie o Lovehansie niemiecki przewoźnik oświadczył: „Lufthansa to firma, która oznacza otwartość, różnorodność i zrozumienie. Dzięki specjalnemu malowaniu „Lovehansa” firma wysyła kolejny wyraźny sygnał i sprawia, że ta ważna część kultury korporacyjnej jest wyraźnie zaznaczona i widoczna dla świata zewnętrznego”.

Marsz równości Warszawy i Kijowa

Czerwiec to w Europie miesiąc równości. Miesiąc rozpoczął się od Baltic Pride, największego wydarzenia dotyczącego praw ludzi LGBTQ+ w krajach bałtyckich, które zorganizowano w tym roku w stolicy Litwy, Wilnie, od 31 maja do 5 czerwca. Następnie odbyła się we Włoszech parada w Rzymie. Wydarzenie, które po raz pierwszy odbyło się w 1994 roku, teraz przyciąga tysiące odwiedzających.

Inne europejskie imprezy to marsz w niemieckiej Kolonii, fińska parada w Helsinkach oraz wspólny marsz równości Warszawy i Kijowa. W solidarności z Ukrainą stolica Polski gości kijowski marsz i zaprasza Ukraińców do udziału w legendarnej Paradzie Równości.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony