Partner serwisu

Lufthansa spłaci rządową pożyczkę przed terminem. Obligacje na 1,6 mld euro

Emilia Derewienko 08.02.2021

Lufthansa spłaci rządową pożyczkę przed terminem. Obligacje na 1,6 mld euro
fot. Piotr Bożyk
Grupa Lufthansa wyemitowała obligacje o łącznej wartości 1,6 mld euro, aby jak najszybciej spłacić pożyczkę od państwa. Holding od początku miał zamiar uregulowania pożyczki przed terminem, o czym mówił jej prezes, Carsten Spohr.
Szef grupy Lufthansa od początku dawał do zrozumienia, że chce jak najszybciej spłacić pomoc publiczną. Grupa zrobiła teraz krok w tym kierunku i wyemitowała obligacje o łącznej wartości 1,6 mld euro. Pierwsza transza obejmuje 750 mln euro, jest przewidziana na cztery lata i oprocentowana na wysokość 2,875 proc. Druga transza, o wartości 850 mln euro, ma zostać spłacona do roku 2028 z oprocentowaniem 3,75 rocznie.

Z nowym kapitałem Lufthansa spłaci wcześniej 1 mld euro państwowemu bankowi KfW. „Pożyczka w wysokości 1 mld euro zostanie spłacona KfW przed terminem. Po całkowitej spłacie Lufthansa ponownie będzie miała do dyspozycji samoloty jako zabezpieczenie kredytu KfW ” – można przeczytać w oświadczeniu.

Z 9 mld euro udostępnionych Lufthansie w czerwcu ubiegłego roku, znaczną większość, czyli 5,7 mld euro stanowił wkład kapitałowy państwa, KfW przeznaczył 3 mld euro. Na dzień 30 września ubiegłego roku grupa była w posiadaniu 10,1 mld euro.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony