Partner serwisu

Lufthansa reaguje na popyt zwiększając liczbę lotów do USA i na trasach krajowych

Rafał Dybiński 28.09.2021

Lufthansa reaguje na popyt zwiększając liczbę lotów do USA i na trasach krajowych
fot. Lufthansa
Zgodnie z oczekiwaniami linie lotnicze z grupy Lufthansy zwiększą liczbę połączeń długodystansowych do Stanów Zjednoczonych. Popyt na tych trasach w minionym tygodniu prawie osiągnął poziom sprzed wybuchu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19.
Rejsy Lufthansy z Frankfurtu nad Menem i SWISS z Zurychu do Nowego Jorku, a także z Frankfurtu nad Menem i Zurychu do Miami przyniosły największą liczbę rezerwacji zarówno wśród osób podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. W klasie pierwszej, ekonomicznej premium i biznes klienci kupili nawet więcej biletów do USA niż w tym samym okresie w 2019 roku.

Linie lotnicze z grupy Lufthansy szybko reagują na pozytywny trend po ogłoszeniu złagodzenia przepisów wjazdowych do Stanów Zjednoczonych i zwiększą liczbę lotów do tego kraju. Narodowi przewoźnicy Niemiec i Szwajcarii już od listopada będą oferować aż trzy rejsy dziennie do Miami.

Jeszcze łatwiej będzie można przemieścić się do Nowego Jorku, gdzie ten wzrost połączeń będzie najbardziej widoczny. Austrian Airlines, Brussels Airlines, Lufthansa i SWISS zaoferują od grudnia w sumie 55 rejsów tygodniowo. Sumując jeszcze loty do Chicago przewoźnicy z grupy Lufthansy udostępnią już od listopada więcej codziennych połączeń z Europy do Stanów Zjednoczonych niż do całego regionu Azji i Pacyfiku.

Narodowy przewoźnik Niemiec nie zapomina również o połączeniach krajowych i podróżujących służbowo. Od października lotów na takich trasach będzie więcej o 45 proc.

Do dziewięciu dziennie wzrośnie liczba rejsów między Frankfurtem nad Menem i Berlinem. Dotychczas między tymi miastami było dostępnych sześć lotów na dobę. Do ośmiu dziennie wzrośnie natomiast liczba rejsów z największego miasta Hesji do Hamburga. Dotychczas było ich również sześć każdej dobry, tak jak w przypadku połączenia do stolicy Niemiec.

Między Berlinem a Monachium od października będzie realizowanych siedem lotów dziennie. Aktualnie jest ich dostępnych pięć na dobę. Wreszcie między największym miastem Bawarii a Hamburgiem podróżni będą mieć do wyboru jedenaście połączeń dziennie. Obecnie mają do dyspozycji sześć każdej doby. To duży ukłon w stronę podróżujących zwłaszcza w celach biznesowych. Rano i wieczorem każdego dnia będą mieć w ten sposób możliwość przelotu co godzinę z Monachium i Frankfurtu nad Menem do Hamburga i Berlina.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony