Partner serwisu

Lufthansa poleci od czerwca znów na Sylt, Kretę i Majorkę

Rafał Dybiński 12.05.2020

Lufthansa poleci od czerwca znów na Sylt, Kretę i Majorkę
fot. Lasse Fuss, Wikimedia
Grupa Lufthansa wznowi od czerwca loty do 106 destynacji – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Uruchomione wkrótce trasy, w tym popularne wakacyjne na Sylt, Majorkę i Kretę, obsłuży w sumie 160 maszyn.
Lufthansa, Eurowings i SWISS w ostatnich tygodniach były skupione głównie na rejsach repatriacyjnych, których zakończenie zaplanowano na 31 maja.

Czerwcowy rozkład lotów reaktywuje 80 maszyn narodowego przewoźnika Niemiec i jego spółek zależnych. To pozwoli dotrzeć w sumie do 106 miejsc docelowych, które obsłuży w sumie 160 samolotów całej Grupy Lufthansy.

– Wyczuwamy wśród ludzi wielką chęć i tęsknotę za ponownym podróżowaniem. Hotele i restauracje powoli się otwierają, a odwiedziny u przyjaciół i rodziny są w niektórych przypadkach znowu dozwolone - wyznał Harry Hohmeister. - Oczywiste jest, że bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości i pracowników mają najwyższy priorytet – dodał członek zarządu Lufthansy.

Narodowy przewoźnik Niemiec i jego spółki zależne ponownie dotrą do takich popularnych wakacyjnych miejsc jak Majorka, Sylt czy Kreta. Szczegóły dotyczące rozkładu lotów w czerwcu zostaną opublikowane w nadchodzącym tygodniu.

Potencjalni chętni są proszeni o wzięcie pod uwagę aktualnych przepisów dotyczących wjazdu i kwarantanny odpowiednich miejsc docelowych podczas planowania podróży. Obowiązują wciąż surowsze przepisy dotyczące higieny ze względu na dłuższy czas oczekiwania w punktach kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Usługi gastronomiczne na pokładzie samolotów również będą ograniczone do odwołania.

Grupa Lufthansa, której prezes Carsten Spohr wciąż negocjuje rządowy pakiet finansowej pomocy, wprowadziła również od 4 maja obowiązek stosowania ochronnych maseczek na twarz na pokładzie maszyn. To spotkało się z ogólnie dobrym przyjęciem i zostało zaakceptowane przez podróżnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo