Partner serwisu

Lufthansa poleci co godzinę na dwóch trasach krajowych. Spohr: Podróżujący służbowo wracają

Rafał Dybiński 17.09.2021

Lufthansa poleci co godzinę na dwóch trasach krajowych. Spohr: Podróżujący służbowo wracają
fot. Frankfurt Airport
Linie lotnicze Lufthansa zwiększą od października o kolejne 15 proc. oferowanie na krajowych trasach w Niemczech. Rejsy między Frankfurtem nad Menem a Berlinem i Hamburgiem będą dostępne w niektórych porach dnia nawet co godzinę.
Narodowy przewoźnik Niemiec czerpie korzyści z faktu, że coraz więcej osób chce podróżować samolotem w celach biznesowych. – Ten trend jest widoczny. Podróżujący służbowo wracają i bardzo wyraźnie możemy to dostrzec – podkreślił Carsten Spohr, prezes Lufthansy, w rozmowie udzielonej Agencji Reutera.

– Dlatego już we wrześniu zwiększyliśmy oferowanie na krajowych połączeniach o 30 proc. Wysoki popyt sprawia, że chcemy w październiku dodać kolejne 15 proc. W ten sposób w niektórych porach dnia między Frankfurtem nad Menem a Hamburgiem i Berlinem będziemy latać co godzinę, co jest bardzo ważne dla osób podróżujących służbowo – wyjaśnił Spohr.Szef największego przewoźnika powietrznego na Starym Kontynencie nie zapomina bynajmniej o połączeniach międzynarodowych. – Ponownie realizujemy w Europie już 60 proc. naszego rozkładu lotów sprzed kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Ludzie znów pragną wyjechać na wakacje i obserwujemy także poprawę ruchu turystycznego – dodał Spohr.

Niedawno informowaliśmy, że Lufthansa wznowi od 1 listopada codzienne loty między Frankfurtem nad Menem i Bydgoszczą. Rejsy obsłuży Bombardier CRJ900. Lufthansa zawiesiła całkowicie loty nad Brdę na początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Ten stan obowiązywał w poprzednim sezonie zimowym i latem bieżącego roku. Więcej pisaliśmy o tym w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony