Partner serwisu

Lufthansa po raz pierwszy od dwóch lat z kwartalnym zyskiem

Rafał Dybiński 03.11.2021

Lufthansa po raz pierwszy od dwóch lat z kwartalnym zyskiem
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze z grupy Lufthansy po raz pierwszy od wybuchu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 wygenerowały zysk operacyjny w trzecim kwartale bieżącego roku – informuje Agencja Reutera. Akcje narodowego przewoźnika z Niemiec wzrosły o 3,4 proc.
Pozytywny wynik to efekt złagodzenia ograniczeń w przemieszczaniu się w wielu krajach Europy oraz silny popyt na podróże lotnicze w sezonie letnim.

Zysk operacyjny Lufthansy, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings i Swiss wyniósł 17 mln euro w trzecim kwartale 2021 roku. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku przewoźnicy z grupy narodowych linii lotniczych Niemiec ponieśli stratę 1,262 mld euro.

Wcześniej ostrożniejsi analitycy prognozowali w trzecim kwartale stratę na poziomie 33 mln euro. Wygenerowany zysk operacyjny jest więc miłym zaskoczeniem i nadzieją na szybszą odbudowę po pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Przychody przewoźników z grupy Lufthansy niemal podwoiły się do poziomu 5,2 mld euro. Wcześniejsze prognozy sygnalizowały nawet 5,5 mld euro. Wzrost popytu na biznesowe podróże lotnicze i otwarcie granic Stanów Zjednoczonych dla zaszczepionych podróżnych z krajów Unii Europejskiej pozwalają z jeszcze większym spokojem oczekiwać wyników za ostatni kwartał 2021 roku. Dokonane rezerwacje są na poziomie 80 proc. tych sprzed dwóch lat.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony