Partner serwisu

Do Singapuru z Niemiec bez kwarantanny od 8 września. Rejsem VTL

Rafał Dybiński 29.08.2021

Do Singapuru z Niemiec bez kwarantanny od 8 września. Rejsem VTL
fot. Lufthansa
Wjazd do Singapuru dla w pełni zaszczepionych podróżnych z Niemiec będzie ponownie możliwy od 8 września - poinformowała Lufthansa w oficjalnym komunikacie. Obowiązkowa wcześniej kwarantanna nie będzie już wymagana.
Niemcy są pierwszym krajem, z którym metropolia w Azji Południowo-Wschodniej podpisała stosowną umowę. Zwolnienie z obowiązku kwarantanny dotyczy wybranych rejsów Lufthansy i Singapore Airlines z Frankfurtu nad Menem lub Monachium, nazwanych Vaccinated Travel Lane (VTL). Rezerwacje biletów są już możliwe. Tuż po komunikacie decydentów z Singapuru ich liczba szybko się potroiła.

Chętni do takich podróży muszą być w pełni zaszczepieni w Niemczech lub Singapurze preparatami Pfizer-BioNTech/Comirnaty, Moderna lub innymi z certyfikatem WHO EUL. Ponadto przed wylotem muszą spędzić 21 dni w Niemczech lub Singapurze.

Pasażerowie rejsów z oznaczeniem VTL nie muszą być obywatelami Niemiec, niemniej muszą mieć negatywny wynik testu PCR, wykonanego najpóźniej 48 godzin przed odlotem. Maksymalnie dwa kolejne testy, w zależności od czasu trwania pobytu, trzeba będzie także wykonać podczas samej wizyty w Singapurze.

– Otwarcie Singapuru nie tylko umożliwi ludziom odwiedzenie rodziny i przyjaciół lub ponowne spotkanie z partnerami biznesowymi, ale może również mieć wpływ na inne kraje w regionie – uważa Elise Becker, przedstawiciel Lufthansy w regionie Azji.

– Ważniejsze niż kiedykolwiek jest teraz, aby kraje wypracowały wspólne rozwiązania w celu ponownego umożliwienia międzynarodowych podróży lotniczych. Lufthansa i Singapore Airlines dają taki sygnał innym liniom lotniczym – nie krył satysfakcji Becker.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony