Partner serwisu

Lufthansa i SWISS zaoferują od kwietnia więcej lotów do RPA

Rafał Dybiński 20.03.2021

Lufthansa i SWISS zaoferują od kwietnia więcej lotów do RPA
fot. Lufthansa
Lufthansa zdecydowała się rozszerzyć ofertę rejsów międzykontynentalnych do Republiki Południowej Afryki. Impulsem do decyzji narodowego przewoźnika Niemiec jest spadek liczby zakażeń wirusem COVID-19 w kraju z Czarnego Lądu.
Lufthansa ograniczyła długodystansowe przeloty do RPA na początku bieżącego roku. W ostatnich kilku tygodniach liczba nowych infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 w tym kraju spadła jednak z blisko 22 tys. na dobę do niespełna 1000. Dlatego decydenci z Pretorii znieśli większość restrykcji. Na COVID-19 zmarło dotychczas w RPA blisko 51 500 osób.

Według Afrykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom pandemia w ostatnich tygodniach ustępuje na Czarnym Lądzie. Dotychczas na tym kontynencie udokumentowano cztery miliony infekcji, a liczbę zmarłych z tego powodu osób szacuje się na prawie 107 tys. Eksperci ostrzegają jednak o sporej liczbie niezgłoszonych przypadków w całej Afryce, której populacja dochodzi do 1,3 mld.

Niemniej Lufthansa z końcem marca przywróci rejsy z Frankfurtu nad Menem do Kapsztadu, których częstotliwość ustalono na trzy razy w tygodniu. Do pięciu w tygodni wzrośnie natomiast od kwietnia liczba połączeń z największego portu lotniczego Niemiec do Johannesburga.

Oprócz dwóch tras z Frankfurtu nad Menem zależne od Lufthansy szwajcarskie linie SWISS zaoferują rejsy z Zurychu do Johannesburga. Połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu. Zarządzający przewoźnikami z grupy Lufthansy oczekują w ciągu kilku następnych miesięcy wzrostu o połowę liczby rezerwacji dotyczących połączeń z Niemiec i Szwajcarii do RPA w porównaniu z 2020 rokiem, który zdominowały ograniczenia w podróżowaniu i restrykcje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony