Partner serwisu

Lufthansa Cargo poszerza portfolio o globalny transport szczepionek

Redakcja/inf. pras. 28.12.2020

Lufthansa Cargo poszerza portfolio o globalny transport szczepionek
fot. Piotr Bożyk
Lufthansa Cargo przygotowana jest na ich ogólnoświatową dystrybucję w nadchodzących miesiącach w związku z zaaprobowaniem przez władze wielu krajów różnych szczepionek na COVID-19. Transport powietrzny jest kluczowy dla szybkiego i pewnego tranzytu delikatnych wyrobów farmaceutycznych, dlatego też specjalny zespół już od wiosny opracowywał potencjalne scenariusze transportu szczepionek.
- Tranzyt produktów farmaceutycznych przy zachowaniu wymagań dotyczących temperatury oraz czasu realizacji zamówienia stanowi nie lada wyzwanie. Jako jeden z pierwszych przewoźników zaczęliśmy specjalizować się w transporcie wyrobów medycznych i farmaceutycznych, możemy zatem czerpać z wieloletniego doświadczenia. Dzięki niedawnemu rozwojowi naszej infrastruktury naziemnej, jesteśmy gotowi do przewozu większych objętości, wspierając naszych klientów i dbając o zachowanie ciągłości łańcucha chłodniczego - wyjaśnia Peter Gerber, CEO Lufthansa Cargo. - W 2019 roku przetransportowaliśmy około stu tysięcy ton leków. Jesteśmy gotowi podjąć kolejne ważne kroki w walce z pandemią, dystrybuując szczepionki na cały świat - dodał Gerber.

Choć transport szczepionek na COVID-19 jest już dostępny w ofercie Lufthansa Cargo, firma rozszerzyła ją o rozwiązanie premium, przygotowane specjalnie z myślą o przewozie szczepionek. COVID-19 Temp Premium będzie dostępne od 11 stycznia 2021 r., zapewniając kompleksową i dostosowaną do indywidualnych potrzeb obsługę łańcucha dostawy, wliczając w to łatwy dostęp do monitoringu całego procesu i dostępnej całą dobę posprzedażowej obsługi klienta. Ponadto COVID-19 Temp Premium gwarantuje dostęp do wysokich priorytetów przepustowości, najszybszą dostawę, jak również dbałość o zachowanie odpowiedniej temperatury, przejrzyste zasady bezpieczeństwa i możliwość rezerwacji w dowolnym punkcie z siatki dostaw Lufthansa Cargo.

Przy transporcie wyrobów farmaceutycznych frachtem powietrznym dostępne są trzy zakresy temperatur (w oparciu o temperaturę otoczenia): kontrolowana temperatura pokojowa, dla przesyłek wymagających temperatury pomiędzy +15°C a +25°C, chłodnia o temperaturze w zakresie +2°C to +8°C oraz głębokie mrożenie o temperaturze nieprzekraczającej -10°C. Stosowanie specjalnych chłodzonych pojemników i środków takich jak suchy lód, pozwala spełnić najbardziej zróżnicowane wymagania producentów farmaceutyków. W związku z tym Lufthansa Cargo może pochwalić się także doświadczeniem we frachcie w zakresie skrajnie niskich temperatur (-70°C). Pytania o sposób pakowania i transportu, wymogi dotyczące przeładunku i przechowywania różnych szczepionek na COVID-19, podobnie jak ilości wymagające tranzytu czy wybór tras i dat, pozostają częściowo otwarte. Drogi transportu zależą w dużej mierze od przyszłych miejsc produkcji zatwierdzonych szczepionek i lokalizacji rynków zbytu. Dysponując flotą 18
frachtowców Lufthansa Cargo jest w stanie elastycznie reagować na zmiany w popycie. W razie potrzeby możliwe jest także zapewnienie dodatkowych pojemności poprzez transport w lukach bagażowych.

Lufthansa Cargo umożliwia klientom transport towarów pomiędzy lotniskami. Przewoźnik wykorzystuje światową siatkę połączeń własnych frachtowców oraz rejsów Lufthansy, Austian Airlines, Burssels Airlines i Eurowings gotowych do transportu ładunków. Klientami są firmy specjalizujące się w spedycji lotniczej. Rozładunkiem towarów na lotniskach oraz infrastrukturą naziemną zajmują spółki zależne. Jeszcze przed wybuchem pandemii Lufthansa Cargo zainwestowała w urządzenia kontrolujące temperaturę, wliczając w to nowe Lufthansa Cargo Pharma Hub w Monachium, jak również niedawno rozwinięte Lufthansa Cargo Pharma Center na O’Hare International Airport w Chicago.

Dzięki portom przygotowanym do przewozu wyrobów farmaceutycznych oraz niemal 200 placówkami obsługującymi Active Temp Control lub Passive Temp Support, siatka transportowa Lufthansa Group jest jedną z największych na świecie. 30 spośród tych placówek posiada certyfikację CEIV-Pharma, ogólnoświatowego standardu gwarantujące spełnienie ścisłych kryteriów dotyczących przeładunku i magazynowania wyrobów farmaceutycznych. Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych stworzyło standard IATA CEIV-Pharma we współpracy z firmami spedycyjnymi i liniami lotniczymi, aby ujednolicić wymagania dotyczące jakości. Przestrzegając własnych, wysokich standardów Lufthansa Cargo jako jeden z pierwszych przewoźników na świecie otrzymał certyfikację CEIV-Pharma, od tego czasu rozszerzając sieć certyfikowanych placówek na całym świecie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony