Partner serwisu

Lublin: Wznowienie połączeń do lotniska. Tylko trzy razy dziennie

Redakcja/inf. pras. 28.06.2022

Lublin: Wznowienie połączeń do lotniska. Tylko trzy razy dziennie
fot. Lublin Airport
Po długiej przerwie powracają połączenia do lubelskiego lotniska w Świdniku – poinformowało w oficjalnym komunikacie Polregio.
Zgodnie z zamówieniem Województwa Lubelskiego od 1 lipca 2022 roku zaczynają kursować pociągi w relacji Lublin Główny – Lublin Airport – Lublin Główny, które będą optymalnie skomunikowane z rozkładem lotów. Pociągi będą kursowały zgodnie z poniższym rozkładem:Koszt przejazdu ze stacji Lublin Główny do przystanku przy lotnisku nad Bystrzycą to jedyne 6,40 zł. Jeżeli podróż odbywa rodzina lub grupa czterech osób można skorzystać z oferty „Ty i raz, dwa, trzy”, wtedy koszt przejazdu będzie niższy ok. 30 proc. Przewoźnik zachęca także do zakupu biletów przez aplikację mobilną Polregio, dostępną dla urządzeń z systemem operacyjnym Android i IOS.

Pociągi podjeżdżają bezpośrednio pod terminal lotniska. Czas podróży na trasie Lublin Główny – Lublin Airport wynosi około 15 minut. Specjalnie wybudowany tor wzdłuż ul. Jana III Sobieskiego był inwestycją za ponad 27 mln złotych. Podobne udogodnienia w polskich portach regionalnych funkcjonują jeszcze w Goleniowie niedaleko Szczecina oraz w Szymanach niedaleko Olsztyna na Warmii. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony