Partner serwisu

Lublin: 8852 pasażerów w styczniu. Wzrost rdr o 199 proc.

Rafał Dybiński 15.02.2022

Lublin: 8852 pasażerów w styczniu. Wzrost rdr o 199 proc.
fot. Piotr Bożyk
Port Lotniczy Lublin zamknął styczeń bieżącego roku wynikiem 8852 obsłużonych pasażerów – poinformował Związek Regionalnych Portów Lotniczych.
Rezultat z pierwszego miesiąca 2022 roku oznacza wzrost o 199 proc. w stosunku do tego samego okresu z 2021 roku. Wówczas odprawiono o 5896 mniej podróżnych.

Wynik ze stycznia bieżącego roku to poziom 32 proc. ruchu z rekordowego początku 2020 roku. Wtedy nad Bystrzycą obsłużono 26964 pasażerów. Przypomnijmy jeszcze, że w grudniu 2021 roku odprawiono 13 034 podróżnych.

Rejsy do Lublina realizują aktualnie Polskie Linie Lotnicze LOT z Warszawy i Gdańska. Do stolicy można dostać się codziennie z wyjątkiem niedziel, natomiast do Trójmiasta w soboty. Poza tym do portu Londyn-Luton lata węgierski Wizz Air. Reszta tras międzynarodowych jest tymczasowo zawieszona.

Port Lotniczy Lublin, był jednym z trzech krajowych, który nie otrzymał żadnego rządowego wsparcia na pokrycie strat spowodowanych kryzysem wywołanym wirusem COVID-19, chociaż wnioskowano o przyznanie 984 tys. zł. Lotnisko nie wykazało żadnej straty, ponieważ jego władze starały się już wcześniej obniżać koszty. Oprócz obiektu nad Bystrzycą pomocy nie uzyskały porty w Łodzi oraz Olsztynie.

Lotnisko nad Bystrzycą będzie oferować kompleksową obsługę ładunków lotniczych oraz przewożonych drogą kołową w zakresie przesyłek importowanych i eksportowanych z i do lotniska. Uruchomiony został w tym celu magazyn cargo, a docelowo spółka chciałaby otworzyć nowoczesny terminal cargo. Oznacza to stworzenie nowych możliwości do rozwoju i aktywizacji gospodarczej województwa lubelskiego.

Port Lotniczy Lublin ma status międzynarodowego i dostępnego przez 24 godziny na dobę. Lotnisko wyposażone jest w urządzenia nawigacyjne umożliwiające wykonywanie operacji lotniczych w ograniczonych warunkach pogodowych. Port może obsługiwać samoloty do kodu D, wielkości boeinga 767 czy airbusa A310. Ponadto jest dobrze skomunikowany z siecią dróg międzynarodowych, ekspresowych i koleją.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony