Partner serwisu

Lubeka zyskała bezpośrednie połączenie do Monachium

Rafał Dybiński 21.08.2020

Lubeka zyskała bezpośrednie połączenie do Monachium
fot. Luebeck Air
Linie lotnicze Luebeck Air uruchomiły bezpośrednie loty z portowego miasta północy Niemiec do Monachium - informuje serwis "World Airline News".
To dopiero druga trasa przewoźnika, który rozpoczął działalność w 2016 roku. Loty z Lubeki do stolicy Bawarii odbywają się dwa razy dziennie od 17 sierpnia.

Rejsy na południe Niemiec obsługuje ATR 72-500, który może pomieścić na pokładzie 60 pasażerów. Drugim samolotem w skromnej flocie przewoźnika jest Dassault Falcon 7X, który może zabrać zaledwie szesnastu podróżnych.

Luebeck Air oprócz lotów do Monachium oferują również rejsy do Stuttgartu. Częstotliwość na tej trasie ustalono na sześć razy w tygodniu z wyjątkiem sobót. Prywatna firma lotnicza z hanzeatyckiego miasta, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ściśle współpracuje z Air Alsie of Denmark.

Loty do Monachium pierwotnie miały zostać zainaugurowane 1 maja bieżącego roku, ale plany przewoźnika pokrzyżowała pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Linie lotnicze z Lubeki planowały jeszcze przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 zakupy kolejnych samolotów ATR 72-500 i powiększenie sieci połączeń o trasy do Sztokholmu, Londynu i Frankfurtu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony