Partner serwisu

LSAS zakupił od PLL LOT udziały w spółce z Wrocławia

Redakcja 07.04.2022

LSAS zakupił od PLL LOT udziały w spółce z Wrocławia
fot. LSAS
14 lutego 2022 roku doszło do podpisania umowy sprzedaży udziałów pomiędzy Polskimi Liniami Lotniczymi LOT S.A. (PLL LOT) a LS Airport Services SA (LSAS) – potwierdził Rynkowi Lotniczemu rzecznik narodowego przewoźnika Krzysztof Moczulski.
Decyzja o dokonaniu sprzedaży udziałów była podyktowana chęcią uprządkowania struktury właścicielskiej Polskiej Grupy Lotniczej S.A. Zgodnie z założeniami strategicznymi grupy rozwijana jest bowiem jedna, silna spółka handlingowa.

Efektem takich działań był właśnie zakup przez LSAS całego pakietu udziałów we WRO-LOT Usługi Lotniskowe od narodowego przewoźnika. PLL LOT posiadały 50 proc. akcji w dolnośląskiej spółce.

Wraz ze zmianą struktury udziałowej oraz przejęciem akcji przez nowego wspólnika, którym stał się LSAS, dokonano zmiany całego zarządu spółki WRO-LOT Usługi Lotniskowe. Na stanowisko prezesa zarządu powołano Krzysztofa Mazura, doświadczonego menedżera LSAS.

Jak wyjaśnił także rzecznik PLL LOT, zmiana w akcjonariacie nie jest jednoznaczna z przeprowadzeniem dokapitalizowania w dolnośląskiej spółce. Na chwilę obecną nie ma bowiem w planach przeprowadzania żadnego dokapitalizowania WRO-LOT Usługi Lotniskowe sp. z o.o.

Dolnośląska spółka jest agentem handlingowym, działającym na lotnisku we Wrocławiu od roku 1995 roku. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie obsługi naziemnej samolotów, pasażerów i ich bagażu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony