Partner serwisu

LSAS: Współpraca ze szkołami branżowymi to podstawa

Łukasz Malinowski 25.10.2019

Branża lotnicza oferuje rozległe możliwości rozwoju zawodowego, o czym często zapominają potencjalni pracownicy. O tych perspektywach oraz o projekcie LS Academy mówił podczas Kongresu 590 manager ds. komunikacji i marketingu oraz rzecznik prasowy LS Airport Services i LS Technics, Sebastian Grochala.
Każde wyzwanie związane z pracownikami rozpatrujemy bardzo szeroko i staramy się zachować bardzo rozległą perspektywę – mówił manager ds. komunikacji i marketingu LSAS i LST. – Z jednej strony uwzględniamy pracowników, którzy poszukują zatrudnienia i możemy pozyskać ich z rynku. Niestety branża jest coraz bardziej konkurencyjna, a rywalizacja o pracownika coraz częstsza. Dlatego sięgamy też do innych płaszczyzn. W przypadku LS Technics i mechaników lotniczych są to m.in. rynki zagraniczne i poszukiwanie ich na rynkach w innych państwach – wyjaśniał Grochala.

Jednocześnie Sebastian Grochala podkreślał, że niezmiennie solidną podstawą zarówno dla LS Airport Services, jak i dla LS Technics, są szkoły branżowe. Te placówki z założenia mają przygotować kadrę dla branży lotniczej, zarówno jeśli chodzi o obsługę naziemną samolotów, jak i obsługę techniczną. Aby rozszerzyć możliwości szkół branżowych, spółka LS Airport Services uruchomiła półtora roku temu projekt LS Academy, który zakłada zintensyfikowaną współpracę ze środowiskiem pedagogicznym. Wspiera on zarówno instytucje, ale również samych nauczycieli. − Z radością obserwujemy ogromny odzew. W ramach tego projektu nawiązaliśmy współpracę z dwudziestoma trzema szkołami, a kolejne są na naszej liście – deklarował przedstawiciel spółek.

− Szkoły są bardzo chętne do współpracy z przedsiębiorcą, ale jednocześnie oczekują od nas pełnego zaangażowania. Rozumiemy ich potrzeby i staramy się nawet zapewnić nauczycielom odpowiednie szkolenie i wiedzę praktyczną. Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli na lotniska, proponujemy im staże, pokazujemy branżę lotniczą od wewnątrz. Wszystko po to, aby wspierać szkolnictwo zawodowe. Standardem są oczywiście szkolenia, warsztaty i lekcje prowadzone dla uczniów – mówił o projekcie LS Academy Sebastian Grochala.

Więcej na temat kwestii związanych z zatrudnieniem w lotnictwie w raporcie Zespołu Doradców Gospodarczych TOR pt. "Zatrudnienie w lotnictwie. Edukacja jako odpowiedź na potrzeby branży"
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LS Airport Services
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony