Partner serwisu

LS Aviation Competition 2019 – Wyjątkowy konkurs dla młodych miłośników lotnictwa!

inf. pras. oprac. ad 22.11.2019

LS Aviation Competition 2019 – Wyjątkowy konkurs dla młodych miłośników lotnictwa!
fot. Piotr Bozyk
Największy pracodawca branży lotniczej w Polsce, Spółka LS Airport Services, wraz ze swoją Spółką zależną LS Technics ogłosił w połowie listopada inicjatywę LS Aviation Competition – wyjątkowy konkurs, którego adresatami w pierwszej, trwającej właśnie edycji, są uczniowie szkół współpracujących z firmami w ramach projektu edukacyjnego LS Academy. Firma nie wyklucza, że w kolejnych edycjach udział będzie mógł wziąć każdy chętny, dlatego warto już dziś nie tylko spróbować swoich sił, ale również śledzić informacje dotyczące rywalizacji, aby być gotowym do udziału w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia!
Konkurs ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości lotniczej wśród młodych i przybliżenie im szeroko pojmowanego świata awiacji – mówi Mikołaj Wlekliński, starszy specjalista ds. komunikacji i marketingu LS Airport Services, koordynator konkursu. Dzięki tej inicjatywie uczniowie polepszają swoją kreatywność, uczą się współpracy w grupie. Przez budowę makiet lub instalacji pokazowych, ćwiczą umiejętności majsterkowania, kreatywności, jak i wyobraźni przestrzennej.  Najważniejszą rzeczą jednak jest wspólna zabawa połączona z nauką i to w dodatku w towarzystwie kolegów i koleżanek ze szkoły – dodaje Wlekliński.

Skąd pomysł na taką inicjatywę?

– Cztery lata temu w ramach swoich zajęć, które prowadzę w Technikum nr 9 Lotniczym na Gładkiej w Warszawie, postanowiłem zorganizować uczniom pracę dodatkową dla chętnych na podwyższenie oceny. Zadaniem było znalezienie dowolnego zagadnienia lotniczego, opisanie go na kilku stronach oraz zbudowanie modelu przedstawiający zasadę działania wybranego tematu. Zainteresowanie było ogromne, uczniowie bardzo się wciągnęli. Projekt ten przez trzy lata był realizowany we wszystkich klasach, które uczyłem – wspomina Mikołaj Wlekliński.

Jestem pasjonatem lotnictwa i zawsze chciałem przekazywać wiedzę dotyczącą awiacji. Wspaniałą sposobnością było do tego zorganizowanie takiego konkursu, tylko na większą skalę. Zgodnie z założeniami LS Aviation Competition uczniowie nie tylko poszerzą swoją lotniczą wiedzę, ale również nauczą się współpracy (gdyż projekt można było zrealizować w grupach), która w lotnictwie – np. w obsłudze naziemnej w LS Airport Services, czy technicznej w LS Technics, jest niezwykle cenna i wartościowa. Uznaliśmy w naszym zespole, że idea konkursu świetnie wpisuje się w realizowany przez Spółki Grupy LS projekt LS Academy i rozpoczęliśmy przygotowania do przeprowadzenia tej inicjatywy – dodaje Wlekliński.

Na co liczą organizatorzy LS Aviation Competition?

Jak wspomina Mikołaj Wlekliński, koordynator konkursu – Przede wszystkim liczymy na ciekawe tematy, oryginale podejście oraz ciekawą realizację. Tak samo mamy nadzieję na spore zainteresowanie wśród młodych. Będą mieli okazję wykazać się swoją pomysłowością i właśnie o to nam chodzi. Dodatkowo w dniu prezentacji na Salonie Lotniczym LS Academy w Warszawie uczniowie będą mieli możliwość podpatrzeć rozwiązania oraz pomysły swoich kolegów, co przybliży im świat lotniczy oraz pomoże w przyszłych edycjach konkursu. Liczymy również na stworzenie grupy ambitnych i odważnych młodych ludzi, których pasją jest lotnictwo, a my jako największy pracodawca w polskiej branży lotniczej chcemy umożliwić jej rozwinięcie. 
  
Więcej informacji o LS Aviation Competition 2019, w tym regulamin konkursu oraz wykaz przykładowych zagadnień lotniczych i formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.  
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LS Airport Services
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony