Partner serwisu

LS Airport Services Pracodawcą Jutra 2019

Redakcja 03.10.2019

LS Airport Services Pracodawcą Jutra 2019
fot. PARP
W środę (2 października) w Toruniu poznaliśmy laureatów V edycji konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Pracodawca Jutra”. Podczas uroczystej gali wręczono 9 nagród oraz 12 wyróżnień. Wśród nagrodzonych firm znalazł się największy pracodawca polskiej branży lotniczej – LS Airport Services, świadczący usługi z zakresu obsługi naziemnej samolotów, pasażerów, bagaży i przesyłek lotniczych. Nagrodę odebrał rzecznik prasowy spółki, Sebastian Grochala.
– „Jutro” w branży lotniczej rysuje się przede wszystkim jako czas dalszego, konsekwentnego, dynamicznego rozwoju – powiedział Marcin Opaliński, prezes zarządu LS Airport Services, komentując wygraną. – Zostając „Pracodawcą Jutra”, LS Airport Services, jako największy pracodawca polskiej branży lotniczej, dostaje od Państwa nie tylko sygnał docenienia starań podejmowanych przez pracowników Spółki i wszystkich nauczycieli, z którymi współpracuje w ramach projektu LS Academy, ale również otrzymuje dodatkową motywację do tego, by kontynuować przyjętą strategię działań przygotowującą „Pracowników Jutra”, czyli osoby, na których barkach spoczywać będzie przyszłość polskiego lotnictwa – dodał.

Jak informuje PARP, do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono prawie 60 inicjatyw na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego w firmach. Pracodawcy ubiegający się o nagrodę w konkursie, musieli wykazać, że podejmowane przez nich działania mają charakter kompleksowy, zostały przygotowane w sposób przemyślany, zaś udział w nich, faktycznie przyczynia się do zwiększenia wiedzy lub umiejętności pracowników. Zgłoszenia konkursowe zostały ocenione przez 13-osobową kapitułę, której przewodniczył wiceprezes PARP, Adam Banaszak.

– Z naszej ostatniej edycji raportu „Bilans Kapitału Ludzkiego” wynika, że znakomita większość firm dostrzega potencjał i znaczenie czynnika ludzkiego w organizacjach. Aż 89 proc. średnich i 92 proc. dużych firm inwestuje w rozwój wiedzy i umiejętności pracowników. Ale wciąż jest 10 proc. firm biernych w tym obszarze. Mam nadzieję, że wyniki naszego konkursu będą dla nich inspiracją do działań – tłumaczył Adam Banaszak.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: mikro- i małe przedsiębiorstwa, średnie przedsiębiorstwa oraz duże przedsiębiorstwa. II miejsce w kategorii duże przedsiębiorstwa zdobyło LS Airport Services za szereg działań wspierających edukację zawodową, realizowanych w ramach projektu LS Academy.

– Pracownicy LS Airport Services i LS Technics świadczą usługi z zakresu obsługi naziemnej samolotów oraz obsługi technicznej statków powietrznych. Dbają o to, aby samoloty były sprawne, odpowiednio wyposażone i gotowe do lotu, a w ich lukach znajdowały się wszystkie bagaże i przesyłki lotnicze. Podają pomocną dłoń pasażerom, którzy wylatują, bądź przylatują na lotniska w Warszawie, Modlinie, Gdańsku, Katowicach czy Krakowie. Dla osób, które nawet często latają samolotami, zazwyczaj są niewidoczni – podobnie jak nasze spółki, których głównym celem jest zabezpieczenie sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania lotnisk i linii lotniczych – mówił prezes Opaliński, komentując otrzymany tytuł.

– Dołączając dziś do grona „Pracodawców Jutra” chcielibyśmy przede wszystkim podziękować wszystkim tym, którzy każdego dnia pomagają nam przygotowywać się na nadejście „Jutra”, a więc:
wszystkim pracownikom LS Airport Services i LS Technics za zaangażowanie w realizację rozmaitych działań z zakresu LS Academy. To dzięki Waszemu zaangażowaniu każdego roku dziesiątki uczniów mogą poznawać kulisy funkcjonowania branży lotniczej i rozpoczynać z nami swoją lotniczą przygodę;

dyrektorom i nauczycielom szkół oraz jednostek edukacyjnych z którymi współpracujemy za to, że przyjęli projekt LS Academy z otwartymi ramionami i zaangażowali się w jego wsparcie – przed nami jeszcze wiele pracy i wyzwań, ale wiemy, że nasz wysiłek jest potrzebny i przynosi dobre owoce;

dziękujemy również Organizatorom i Kapitule Konkursu oraz Sektorowym Radom ds. Kompetencji za docenienie naszych starań – to dla nas bardzo ważne i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję dzielić się naszymi praktykami z zakresu wspierania edukacji zawodowej – podsumował przyznanie spółce tytułu „Pracodawca Jutra” prezes Opaliński.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LS Airport Services
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony