Partner serwisu

LS Airport Services "pracodawcą zaangażowanym w kształcenie"

Redakcja 27.03.2019

LS Airport Services "pracodawcą zaangażowanym w kształcenie"
fot. LS Airport Services
LS Airport Services wyróżniony dyplomem „Pracodawca zaangażowany w działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego” na Śląskim Kongresie Zawodowym.
W trakcie odbywającego się 26 marca 2019 roku Śląskiego Kongresu Zawodowego prezes LS Airport Services, Marcin Opaliński, odebrał z rąk Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty podziękowanie za zaangażowanie największego pracodawcy w branży lotniczej w Polsce, firmy LS Airport Services, w kształcenia zawodowe.

– Jestem dumny i bardzo wdzięczny za to, że jako środowisko doceniacie Państwo starania, które podejmujemy w ramach projektu LS Academy, aby przygotowywać przyszłe kadry polskiej branży lotniczej – powiedział Marcin Opaliński po otrzymaniu wyróżnienia. – Tylko w ostatnich trzech tygodniach kilka tysięcy uczniów z Katowic, Bytomia, Krakowa czy Warszawy miało okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół z którymi współpracujemy w ramach projektu LS Academy jak i możliwościami kariery i pracy w branży lotniczej, w spółkach, którymi mam zaszczyt zarządzać – LS Airport Services, zajmującej się obsługą naziemną czy LS Technics, odpowiadającej za obsługę techniczną statków powietrznych – dodał prezes Opaliński.

Schody do kariery instalacją sukcesu

Faktycznie przedstawiciele LS Airport Services są bardzo aktywni na polu współpracy ze szkołami zawodowymi, branżowymi i bardzo atrakcyjnie podchodzą do tematu promocji branży lotniczej. Strzałem w dziesiątkę okazuje się instalacja multimedialna „Schody do Twojej Kariery”, która przemierza Polskę przybliżając środowisko pracy agenta handlingowego dzięki pierwszemu na świecie filmowi z rotacji samolotów w technologii VR 360.

– Osoby, które odwiedzą nasze stoisko i pokonają „Schody do Twojej Kariery” po założeniu specjalnych okularów VR przeniosą się do centrum operacji lotniczych – wprost pod samolot, który dopiero co wylądował na największym lotnisku w Polsce – opowiada Sebastian Grochala, rzecznik prasowy LS Airport Services. – W tym roku dwukrotnie odwiedziliśmy Katowice, Schody do Twojej Kariery stanęły pod katowickim Spodkiem, odwiedziliśmy również rynek w Bytomiu. Tydzień temu wraz ze szkołami z którymi współpracujemy w Warszawie oraz Warszawskim Systemem Doradztwa Zawodowego i Biurem Edukacji zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce Salon Lotniczy LS Academy w którym poza tysiącem uczestników, uczniów warszawskich szkół, wzięło udział 50 doradców zawodowych, których zapoznaliśmy z naszymi stanowiskami pracy i ścieżkami kariery na specjalnie zorganizowanych dla nich warsztatach. Kilka dni temu uczestniczyliśmy w Festiwalu Zawodów organizowanym dla całego Województwa Małopolskiego, wspieramy szkoły zawodowe w ich dniach otwartych, a dziś poza obecnością na Śląskim Kongresie Zawodowym uczestniczymy w VII Konferencji „Nowoczesny Dyrektor” odbywającej się w Jachrance, na której z jednej strony przybliżamy ponad 500 nauczycielom i dyrektorom szkół z całej Polski możliwości rozwoju, jakie daje uczniom branża lotnicza i nasza firma, ale z drugiej strony prowadzimy seminaria pokazujące na przykładzie projektu LS Academy jak budować współpracę i relacje na linii przedsiębiorstwo a szkoła – dodaje Grochala.

Największy pracodawca w Polsce

– Będąc największym pracodawcą w polskiej branży lotniczej widzimy, ile pracy – zarówno przed nami jak i przed Państwem – aby kształcenie zawodowe było prawdziwie efektywne i zadowalało zarówno uczniów jak
i Państwa jako placówki edukacyjne a na końcu oczywiście nas jako pracodawcę – dodawał po odebraniu wyróżnienia prezes LS Airport Services, Marcin Opaliński. – Odebrane dziś wyróżnienie traktuję jako zachętę do dalszego rozwoju projektu LS Academy ale również jako podziękowanie i docenienie dotychczasowych działań dla wszystkich pracowników LS Airport Services oraz LS Technics, nauczycieli, doradców zawodowych i dyrektorów kilkunastu szkół w całym kraju, którzy uwierzyli w naszą misję i z wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnością wspierają nas w działaniach. Dziękuję
i zapewniam, że to, co zrobiliśmy do tej pory, to dopiero początek – podsumował.

Wędrówka „Schodów do Twojej Kariery” po Polsce trwa. Obecnie są one w Krakowie, gdzie czekają na I Targi Zawodoznawcze, które odbędą się przy Centrum Edukacji Lotniczej 12 kwietnia. Następnie instalacja odwiedzi Pomiechówek, gdzie znajduje się jedna ze szkół, które współpracują z LS Airport Services w ramach projektu LS Academy. Po wizycie w Pomiechówku instalacja ruszy na pokazy lotnicze – w dn. 15-16 czerwca będzie można z nich skorzystać podczas Pikniku Lotniczego w Płocku, w dn. 6-7 lipca skorzystają z niej uczestnicy Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest organizowanej w Piotrkowie Trybunalskim. Dalsze ekspozycje i możliwość spotkania z przedstawicielami LS Airport Services są aktualnie dogrywane.

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z instalacji zachęcamy do śledzenia Facebooka: https://www.facebook.com/LSAirportServices/ a także do obserwowania Instagrama: https://www.instagram.com/ls__world/ i hasztaga #schodydotwojejkariery.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LS Airport Services
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony