Partner serwisu

LS Academy i efekty programu kształcącego kadry w branży lotniczej

Redakcja 17.02.2020

LS Academy i efekty programu kształcącego kadry w branży lotniczej
Fot. Lotnisko Modlin
Program szkoleniowy LS Academy dla nauczycieli i uczniów, zakładający praktyki we współpracy ze szkołami kształcącymi na kierunkach lotniczych, wciąż się rozwija. Widać już efekty niektórych działań, o czym poinformował Adam Jaszczuk, pełnomocnik zarządu ds. LS Academy.
LS Academy, projekt edukacyjny realizowany przez spółki LS Airport Services oraz LS Technics, stale się rozwija. Jego założenia były omawiane kilkanaście miesięcy temu. Temat powrócił podczas Kongresu Rynku Lotniczego, podczas którego członkowie spółki LS Airport Services oraz LS Technics prezentowali i omawiali wyniki raportu „Zatrudnienie w lotnictwie. Edukacja jako odpowiedź na potrzeby branży”. Dziś przedstawiciele LS zdradzają, jak w ostatnich miesiącach rozwijała się współpraca oraz – co istotne z punktu operacyjnego – czy widać już jakieś efekty podejmowanych z dużym zaangażowaniem działań.

Jak wynika z podsumowania, w roku 2019 poświęcono dużo czasu na organizację spotkań i rozmowy z różnorodnymi szkołami. Chodziło o omówienie potrzeb i oczekiwań, aby po ich uwzględnieniu opracować skuteczny model współpracy oferowany szkołom. Wszystko po to, aby zapewnić placówkom, a przede wszystkim uczniom możliwie najatrakcyjniejszą ofertę i jak najefektywniej zaplanować czas, który spędzają na zajęciach organizowanych w ramach projektu LS Academy.

− W kontekście pytania o efekty, bardzo dobrym przykładem tego, że dość szybko zaczęliśmy je odczuwać, jest sytuacja w Katowicach, gdzie w trakcie roku szkolnego 2018/2019 współpracowaliśmy ściśle z ośmioma placówkami, z którymi mamy podpisane listy intencyjne na stałą współpracę – mówi Adam Jaszczuk.

Pełnomocnik zarządu LS Academy dodał również, że głównym owocem tej współpracy było zorganizowanie dla dwóch ze wspomnianych placówek zajęć praktycznych, których celem jest przygotowanie młodych ludzi do przyszłego zawodu. Odbywały się one raz w tygodniu w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice i objęły łącznie 26 uczniów. Dodatkowo sześciu placówkom umożliwiono odbycie praktyki zawodowej − łącznie 84 uczniom. Aż 28 uczniów, którzy uczestniczyli w praktykach organizowanych przez LSAS podjęło zatrudnienie w spółce w okresie letnim 2019 roku.

Zajęcia praktycznie jak i praktyki zawodowe to nie wszystko, co oferujemy w ramach LS Academy. Jak mówi nam nasz rozmówca, współpraca w projekcie to także inne działania.

– W samych Katowicach zorganizowaliśmy 14 wycieczek przybliżających rolę LSAS na lotnisku, w których to udział wzięło 354 uczestników, głównie uczniów z placówek z nami współpracujących. Dodatkowo pracownicy LSAS często gościli na wydarzeniach realizowanych w szkołach – takich jak dni otwarte, konkursy lotnicze czy fora tematyczne organizowane dla uczniów oraz nauczycieli. Dziękuję w tym miejscu wszystkim pracownikom LS Airport Services, którzy z wielkim zaangażowaniem i zrozumieniem chętnie włączają się w podejmowane przez nas działania – takie nastawienie zdecydowanie sprzyja uzyskiwaniu przez młodzież odpowiedniej wiedzy – mówi pełnomocnik ds. LS Academy.

Jaka zatem czeka nas przyszłość projektu, któremu z wielkim zainteresowaniem się przyglądamy? Kolejne szkoły zacieśniają dotychczasową współpracę z LSAS, rośnie też grono szkół, które występują o jej nawiązanie. Współdziałaniem w LS Academy zainteresowane są nie tylko szkoły. Miedzy innymi Centra Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego działające lokalnie w samorządach chcą podpisać z nami listy intencyjne w celu nawiązania bliższej współpracy – opowiada Jaszczuk.

− Wymienione powyżej pomysły, to nie wszystko, co mamy zamiar zrealizować w 2020 roku. Przed nami duże wydarzenie w Warszawie: druga edycja Salonu Lotniczego LS Academy organizowanego we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa, Warszawskim Systemem Doradztwa Zawodowego oraz szkołami, z którymi na stałe współpracujemy. Inicjatywa, którą podjęliśmy rok temu po raz pierwszy sprawdziła się do tego stopnia, że w tym roku chcemy ją dodatkowo rozbudować. Wydarzeniem towarzyszącym Salonowi Lotniczemu będzie Konferencja dla przedstawicieli placówek, z którymi jako LS Academy współpracujemy na terenie całego kraju, a także finał I edycji ogólnopolskiego konkursu LS Aviation Competition – podsumowuje.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LS Airport Services
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony