Partner serwisu

Loty z Madrytu do Barcelony bezkonkurencyjne wśród krajowych w Europie

Rafał Dybiński 01.05.2020

Loty z Madrytu do Barcelony bezkonkurencyjne wśród krajowych w Europie
fot. Madrid Airport
Trasa lotnicza z Madrytu do Barcelony była najruchliwszą wśród europejskich krajowych w 2019 roku – informuje najnowszy raport OAG.
Każdego dnia między stolicą Kastylii a Katalonii podróżuje średnio 10 tys. osób, co daje imponującą liczbę 3 650 780 pasażerów rocznie. Jest to szczególnie warte podkreślenia, bowiem na tym odcinku mocną konkurencją są koleje dużej prędkości AVE, zapewniające pokonanie odcinka blisko 625 km (w linii prostej 505 km) w dwie i pół godziny. Dla porównania, przemieszczając się samochodem potrzeba wygospodarować przynajmniej sześć godzin, aby znaleźć się w drugiej stolicy historycznego regionu. Podróż powietrzną drogą zajmuje natomiast godzinę i kilka minut.

Kolejne dwa miejsca w rankingu najbardziej ruchliwych krajowych tras europejskich zajmują połączenia między Izmirem a Stambułem. Do portu lotniczego Sabiha Goekcen z trzeciego największego miasta Azji Mniejszej przemieściło się 3 171 479 pasażerów, natomiast do portu lotniczego Atatuerka chętnych było 3 041 975.

Tuż za podium, z niewielką stratą, uplasowało się połączenie z Frankfurtu nad Menem do lotniska Berlin-Tegel. Między głównym ośrodkiem Hesji a stolicą Niemiec podróżowało 3 040 364 osób.

Nieznacznie poniżej trzech mln (2 999 008) pasażerów wybrało trasę z Sankt Petersburga do Moskwy-Szeremietiewo, która zajmuję piątą lokatę w rankingu OAG. Trzecia turecka trasa w czołowej dziesiątce, tuż za najpopularniejszą rosyjską, to Antalya-Stambuł z liczbą 2,993,088 podróżnych, udających się na lotnisko Sabiha Goekcen.

Siódme miejsce w klasyfikacji należy do Francji. Między Paryżem-Orly a Tuluzą przemieściło się bowiem 2 908 372 osób. Ósmą pozycja to z kolei norweska trasa Oslo-Trondheim, którą wybrało 2 887 403 osób.

Czołową dziesiątkę zamykają kolejne z Niemiec i Hiszpanii. Rejsami z Monachium do Berlina-Tegel podróżowało 2 832 560 chętnych, natomiast między Barceloną a Palma de Mallorca przemieściło się 2 798 280 pasażerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony