Partner serwisu

Loty Olsztyn - Kraków: Od września rozkład dostosowany do podróży biznesowych

inf. pras 25.08.2021

Loty Olsztyn - Kraków: Od września rozkład dostosowany do podróży biznesowych
fot. Piotr Bożyk
Połączenie krajowe Polskich Linii Lotniczych LOT, łączące Warmię i Mazury z Małopolską, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród pasażerów lotniska Olsztyn-Mazury. Aktualnie, rejsy na tej trasie odbywają się trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Wraz z końcem wakacji narodowy przewoźnik planuje aktualizację rozkładu lotów, skierowaną w dużej mierze do pasażerów podróżujących w celach służbowych.
We wrześniu i w październiku loty w środy nie będą już dostępne. Pasażerowie będą mogli za to skorzystać z lotów w niedziele.

- Decyzja o przeniesieniu lotów ze środy na niedziele na trasie z i do Krakowa, jest motywowana głównie potrzebami pasażerów biznesowych, którzy będą mieli możliwość zaplanowania krótkiej podróży służbowej - wylatując z Szyman w niedziele wieczorem i mając do dyspozycji cały poniedziałek na załatwienie zaplanowanych w Krakowie i okolicach spraw. Jest to doskonała alternatywa dla wielogodzinnej podróży autem czy też pociągiem. Jesteśmy przekonani, że na zmianie rozkładu skorzystają również pozostali pasażerowie, podróżujący w celach prywatnych i turystycznych - niedzielna rotacja pozwoli im na spędzenie weekendu lub dłuższego pobytu w Małopolsce. Oczywiście to samo dotyczy podróży w drugą stronę, z Krakowa na Warmię i Mazury - wyjaśnił Dariusz Naworski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Bezpośrednie loty pomiędzy lotniskiem Olsztyn-Mazury a Kraków-Balice realizowane są samolotami turbośmigłowymi Bombardier Q400, które na pokład mogą zabrać 78 pasażerów. Podróż samolotem trwa około 60 minut - samolot startuje z Krakowa o godz. 19:55 i ląduje w Szymanach o godz. 21:05. Odlot z Szyman zaplanowany jest na godz. 22:00, a przylot do Krakowa na godz. 23:05. Koszt podróży w dwie strony z bagażem podręcznym dla jednej osoby to około 149 zł. Pasażerowie podróżujący do Krakowa mogą dojechać na lotnisko Olsztyn-Mazury szynobusem ( w poniedziałki i piątki) ze stacji Olsztyn Główny, autobusem z Grajewa przez Ełk, Pisz i Ruciane-Nidę, z Węgorzewa przez Giżycko, Mikołajki, Mrągowo i Biskupiec lub z Olsztyna przez Pasym. Do dyspozycji pasażerów pozostaje również monitorowany parking w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, na którym mogą pozostawić swoje auta na czas pobytu w Krakowie. Zarówno podczas pobytu na lotnisku, jak też w czasie lotu, pasażerowie muszą stosować się do obowiązując zaleceń sanitarnych: noszenia maseczki, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu wszędzie tam, gdzie to możliwe.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony