Partner serwisu

LOTOS: An-225 przywiezie zakupiony przez nas sprzęt

simetra 07.04.2020

LOTOS: An-225 przywiezie zakupiony przez nas sprzęt
fot Kijov Beltyukov
Po Świętach Wielkanocnych na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie wyląduje największy samolot świata Antonow An-225. Jego pokład będzie wypełniony sprzętem medycznym zakupionym wspólnie przez Grupę LOTOS i KGHM Polska Miedź. Tym samym koncern z Gdańska włącza się w kolejną inicjatywę na rzecz walki ze skutkami pandemii.
– Przygotowujemy się do transportu sprzętu medycznego na wielką skalę, który pomoże w walce z koronawirusem – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS. – Tak skomplikowaną operację logistyczną udaje nam się realizować w krótkim czasie dzięki dobrej współpracy spółek Skarbu Państwa z polskim rządem i Ministerstwem Aktywów Państwowych. Akcje takie jak ta dobitnie pokazują, że jednak kapitał ma narodowość. To nie pierwsza inicjatywa jaką LOTOS kieruje do służby zdrowia. Do tej pory wsparliśmy już finansowo m.in. wszystkie szpitale zakaźne w całym kraju.

Antonow An-225 to największy i najcięższy samolot latający obecnie po niebie na całym świecie. Jego pokład zostanie wypełniony ładunkiem składającym się z przede wszystkim ze środków ochrony indywidualnej, m.in. kombinezonów oraz przyłbic. Transport przyleci do Polski z Chin.

Transportowy antonow An-225 jest jednym z największych samolotów w historii i największym samolotem używanym komercyjnie. Ukończona została tylko jedna sztuka maszyny. Po raz pierwszy została oblatana w 1988 r.,a obecnie wykorzystywana przez Antonov Airlines do przewożenia ponadgabarytowych ładunków. Samolot napędzany jest sześcioma silnikami ZMKB Ivchenko-Progress D-18. Jego maksymalna masa startowa to 640 ton – ok. dziewięciokrotnie więcej niż boeinga 737 czy airbusa A320. Ostatnio samolot przeszedł modernizację i po rocznej przerwie wzbił się w powietrze w marcu tego roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony