Partner serwisu

Lotnisko w Tel Awiwie buduje specjalną strefę VIP. W planach dalsze inwestycje

Justyna Urbaniak 29.06.2018

Lotnisko w Tel Awiwie buduje specjalną strefę VIP. W planach dalsze inwestycje
fot. Amit Moscovich, commons.wikimedia.org
Cztery lata po wygraniu przetargu Fattal Holdings Ltd. rozpoczął budowę terminalu VIP na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie. Terminal, którego budowa będzie kosztować 18 milionów złotych, przeznaczony jest dla delegatów, szefów państw, ambasadorów i właścicieli prywatnych samolotów.
Terminal VIP ma zostać otwarty pod koniec roku przy Terminalu 1. Nowy budynek będzie miał 1300 metrów kwadratowych i będzie składał się z głównej poczekalni, sekcji bezcłowej, prywatnych apartamentów, pokojów gościnnych, sal konferencyjnych czy sali cygar. Goście przybywający do terminalu zostaną przetransportowani do samolotu samochodem, ponieważ terminal jest oddalony od pasów startowych przy Terminalu 3.

Nowy terminal będzie otwarty dla każdego pasażera, który zechce zapłacić za ten przywilej. W tym samym czasie Fattal kontaktuje się z liniami lotniczymi i firmami obsługującymi karty kredytowe, aby zapewnić usługi hostingowe dla swoich klientów. Wiele linii lotniczych działających w sektorze biznesowym, w tym United Airlines, nie ma własnego salonu biznesowego na lotnisku Ben Guriona. Można założyć, że linie te będą mogły korzystać z nowego terminala, mimo że znajduje się on w Terminalu 1, który jest używany głównie przez tanie linie lotnicze.

Ruch pasażerski na lotnisku Ben Guriona wzrósł o 16 proc. w 2018 roku. Ministerstwo transportu podaje, że 2018 rok zakończy się tu wynikiem sięgającym 23 milionów obsłużonych pasażerów. W 2030 ma ich tu być już ponad 30 milionów. 

W związku z dynamicznym rozwojem ruchu lotniczego na izraelskim lotnisku, planowane są tu inwestycje w rozbudowę infrastruktury, których łączny koszt sięga 1,43 miliarda dolarów. W ciągu najbliższych kilku lat przewiduje się, że ruch wzrośnie tu o 50 proc.  Tak duży rozwój będzie możliwy dzięki polityce otwartego nieba zainaugurowanej przez ministerstwo transportu. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony