Partner serwisu

Lotnisko w Radomiu szuka najemców powierzchni terminala. Ruszyły przetargi

Emilia Derewienko 22.01.2021

Lotnisko w Radomiu szuka najemców powierzchni terminala. Ruszyły przetargi
wiz. mat. pras.
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" wszczęło postępowania na wyłonienie najemców powierzchni komercyjnych w budynku terminala lotniska Warszawa-Radom. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 marca 2021 roku.
Budowa terminalu lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku jest już mocno zaawansowana, PPL zachęca więc do współpracy najemców powierzchni komercyjnych w budynku. Chodzi o wynajęcie sześciu powierzchni, przeznaczonych na cele handlowe i czterech na cele gastronomiczne. Z podmiotami wyłonionymi w postępowaniach zostaną podpisane umowy najmu.

W przetargach może wziąć udział każdy podmiot zainteresowany prowadzeniem działalności handlowej lub gastronomicznej. Po stronie najemcy leży zaprojektowanie i wykonanie indywidualnej aranżacji lokali, zgodnie z wytycznymi i we współpracy z PPL i wykonawcami inwestycji. Zgłoszenia przyjmowane są przez doręczenie do PPL dokumentów wskazanych w ogłoszeniu z 20 stycznia tego roku do 12 marca 2021 roku roku do godziny 14:00.

Terminal radomskiego lotniska ma być gotowy po wybudowaniu na przyjęcie 3 mln pasażerów i odciążenie ruchu lotniczego – najpierw z Lotniska Chopina, a następnie z Centralnego Portu Komunikacyjnego. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, lotnisko w Radomiu będzie można rozbudować do 9 mln pasażerów. Port będzie obsługiwał ruch czarterowy i niskokosztowy.

Terminal będzie miał powierzchnię 30 tys. m.kw., znajdzie się tam 30 stanowisk check-in, 9 stanowisk kontroli bezpieczeństwa, po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w budynku będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. Znajdzie się tam także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę terminalu odbyło się w październiku ubiegłego roku.

PPL podkreśla, że port Warszawa-Radom będzie najnowocześniejszym lotniskiem w kraju. O tym, jak powstający terminal wyglądał jeszcze pod koniec 2020 roku możemy się przekonać, oglądając te zdjęcia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony