Partner serwisu

Lotnisko w Monachium wyłącza z obsługi moduł Terminala 1 i część Terminala 2

Rafał Dybiński 21.03.2020

Lotnisko w Monachium wyłącza z obsługi moduł Terminala 1 i część Terminala 2
fot. Munich Airport
Port lotniczy Monachium zareagował na znaczny spadek ruchu w wyniku globalnych ograniczeń podróży związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i poinformował w oficjalnym komunikacie, że wyłączy od poniedziałku jeden moduł Terminala 1 oraz od wtorku część Terminala 2.
Największy obiekt obsługi pasażerskiej w stolicy Bawarii im. Franza Josefa Straussa pragnie wykorzystać optymalnie swoją infrastrukturę i dostosować ją do tymczasowo mniejszych potrzeb.

Jeszcze do poniedziałku podróżni będą korzystać z modułów A, B, C i D w Terminalu 1, ale 23 marca muszą liczyć się z ograniczeniami. Wszystkie procesy obsługi modułu A, w tym przyloty, zostały wstrzymane i przeniesione do modułów B, C i D.

Dzień później z kolei budynek satelitarny należący do Terminala 2, gdzie znajdują się wejścia J, K i L, nie będzie już wykorzystywany do ruchu pasażerskiego aż do odwołania. Wszystkie zaplanowane odloty i przyloty będą obsługiwane przez wejścia G i H. Zawieszone zostanie także działanie systemu transportu pasażerskiego między Terminalem 2 a budynkiem satelitarnym, wyłączonym wkrótce tymczasowo z użytkowania.

Port lotniczy Monachium im. Franza Josefa Straussa posiada dwa betonowe pasy startowe o długości czterech kilometrów. Terminal 1 i 2 obsłużyły w 2019 roku 47 959 885 pasażerów, co było wzrostem o 3,6 proc. w stosunku do poprzednich dwunastu miesięcy. To ósmy pod względem przepustowości obiekt tego typu w Niemczech i ósmy na Starym Kontynencie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo