Partner serwisu

Lotnisko w Monachium szuka nowego dyrektora

Justyna Urbaniak 09.12.2018

Lotnisko w Monachium szuka nowego dyrektora
fot. Wikimedia Commons
Michael Kerkloh, który przez ponad 17 lat pełnił funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego lotniskiem w Monachium, przejdzie na emeryturę pod koniec 2019 r. Kerkloh, który objął urząd w 2002 r., obchodził swoje 65. urodziny w czerwcu 2018 r.
Kerkloh był postrzegany jako jeden z najbardziej doświadczonych i szanowanych ekspertów w branży lotniczej, zarówno w Niemczech, jak i na poziomie międzynarodowym. Pod jego kierownictwem bawarskie lotnisko znalazło się w czołówce europejskich hubów –zarówno pod względem wzrostu ruchu, jak i sukcesu komercyjnego. Najważniejsze kamienie milowe w karierze Kerkloh to otwarcie Terminalu 2 w 2003 r., uruchomienie terminalu – satelity w 2016 r. oraz decyzja o rozbudowie i modernizacji Terminalu 1. Pod przewodnictwem Kerkloh, lotnisko w Monachium konsekwentnie zajmuje wysoką pozycję w konkursie World Airport Awards, ogłaszanym corocznie przez Skytrax. Port lotniczy 11 razy ogłoszony został "najlepszym lotniskiem w Europie". Co więcej, Monachium uzyskało status "pięciogwiazdkowego lotniska" w 2015 r. - i nadal jest jedynym lotniskiem w Europie, które zdobyło ten tytuł.

Kerkloh, pochodzący z Ahlen w Nadrenii Północnej-Westfalii i posiadający doktorat z ekonomii, rozpoczął karierę w lotnictwie na lotnisku we Frankfurcie w 1987 roku, gdzie był odpowiedzialny za planowanie operacyjne i organizację obsługi samolotów. W 1995 r. Kerkloh dołączył do Hamburg Airport, gdzie przez siedem lat pełnił funkcję CEO. Następnie przejął to stanowisko w Monachium.

Dr Kerkloh szybko zyskał reputację wysoce kompetentnego eksperta w dziedzinie lotnictwa, którego innowacyjne koncepcje i strategiczne myślenie pozwoliły na nowoczesne, konkurencyjne zarządzanie portem. Wkrótce zauważono to również na poziomie międzynarodowym. W rezultacie dr Kerkloh był członkiem zarządu ACI Europe przez wiele lat. Został wybrany na prezydenta tego organu w 2017 r. oraz w 2018 r. ACI Europe reprezentuje interesy ponad 500 portów lotniczych w ponad 45 krajach europejskich. Dr Kerkloh był także przez sześć lat prezydentem Stowarzyszenia Niemieckich Portów Lotniczych (ADV). Jest członkiem komitetu wykonawczego Niemieckiego Związku Przemysłu Lotniczego i prezesem Export-Club Bayern e. V., który promuje interesy bawarskiej gospodarki.

Na piątkowym posiedzeniu rada nadzorcza FMG zgodziła się na rozpoczęcie poszukiwań odpowiedniego następcy obecnego dyrektora. Kerkloh będzie nadal pełnił funkcję dyrektora naczelnego FMG do 31 grudnia 2019 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony