Partner serwisu

Lotnisko w Monachium otworzyło Terminal 1 po koronawirusie

Emilia Derewienko 13.07.2020

Lotnisko w Monachium otworzyło Terminal 1 po koronawirusie
fot. Munich Airport
Terminal 1 na lotnisku w Monachium, na którym operacje pasażerskie zostały tymczasowo zawieszone z powodu kryzysu związanego z koronawirusem, otworzył już swoje drzwi dla pasażerów. Strefy C, D i E terminali zostały wznowione 8 lipca.
Ponowne otwarcie terminalu oznacza, że pasażerowie odlatujący mogą ponownie skorzystać ze stref C i D do odprawy, zanim zostaną zabrani przez ochronę i przemieszczą się do odpowiednich gate’ów strefy C i D. Pasażerowie lądujący na lotnisku zostają poprowadzeni przez strefy przylotów C, D i E.

Wszystkie reaktywowane obszary w Terminalu 1 zostały wyposażone w oznaczenia podłogi, ekrany ochronne, plakaty informacyjne czy punkty do dezynfekcji rąk. Pasażerowie będą musieli nosić maski, zakrywające nos i usta, zarówno w terminalu, jak i wokół niego. Większość linii lotniczych, które działały z terminala 1 przed zamknięciem budynku terminalu, powróciło od 8 lipca. W Terminalu nr 2 monachijskiego lotniska pozostały jedynie Eurowings, Qatar Airways, Tuifly, SunExpress i Pegasus Airlines. Odprawa na wszystkie loty tymi liniami będzie nadal odbywać się w centralnej strefie Z.

Lotnisko w Monachium obsługuje coraz więcej nowych połączeń. Codziennie startuje i ląduje tam prawie 250 samolotów pasażerskich i towarowych, które wykonują rejsy do 120 miejsc. W porcie odprawianych jest codziennie około 10 tys. podróżnych, a ich liczba wciąż rośnie.

Tylko w lipcu Lufthansa, United Airlines, Emirates i Ethihad Airways wznowią kilka dalekodystansowych tras z Monachium, które zostały zawieszone w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Air Canada ponownie otworzyło swoją trasę do Toronto. Ponadto loty z monachijskiego lotniska rozpoczęły już wakacyjne linie Condor i TUIfly.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo