Partner serwisu

Lotnisko w Modlinie szuka członków zarządu

Emilia Derewienko 17.11.2020

Lotnisko w Modlinie szuka członków zarządu
fot. Port Lotniczy Warszawa-Modlin
Spółka Port Lotniczy Warszawa-Modlin ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na nowych członków zarządu. Zainteresowani mają czas na składanie dokumentów do 23 listopada tego roku.
W ogłoszeniu, które ukazało się na stronie podwarszawskiego portu, wynika, że poszukiwane są cztery osoby: na stanowisko prezesa zarządu spółki oraz wiceprezesów: ds. sprzedaży i marketingu, ds. operacyjnych oraz ds. korporacyjnych. Pisemne zgłoszenia należy składać do 23 listopada 2020 roku do godziny 15:00. Zgłoszenia kandydatów zostaną otwarte 25 listopada w siedzibie spółki w Nowym Dworze Mazowieckim.

Obecnie w zarządzie spółki modlińskiego lotniska zasiadają trzy osoby – pełniący obowiązki prezesa zarządu Leszek Chorzewski, wiceprezes ds. operacyjnych i wieloletni były prezes spółki Piotr Okienczyc oraz wiceprezes ds. korporacyjnych, Marcin Danił. Cała trójka pełni kadencję w tym składzie od 2016 roku.

W ostatnich miesiącach w podwarszawskim porcie nie działo się dobrze. Obiekt na Mazowszu, podobnie jak inne regionalne lotniska w Polsce, zmaga się ze skutkami pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. – Powrotu do poziomu ruchu sprzed bieżącego kryzysu spodziewamy się dopiero w 2022 roku – mówił wcześniej w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Marcin Danił.

Po długich staraniach wszyscy wspólnicy doszli do porozumienia i wyrazili zgodę na uzyskanie przez lotnisko pomocy COVID-owej z Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego w wysokości 15 mln zł. Środki te pozwolą przetrzymać czas spowolnienia ruchu lotniczego w Europie. Lotnisko ubiega się również o pomoc ze środków rządowych (wniosek na około sześć mln zł został złożony, czekamy na decyzję Ministerstwa Infrastruktury), a także o kredyt w wysokości 50 mln zł z banku PEKAO S. A. poręczony przez samorząd województwa mazowieckiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony