Partner serwisu

Lotnisko Chopina ma nowego dyrektora

Łukasz Malinowski 04.11.2020

Lotnisko Chopina ma nowego dyrektora
Fot. Łukasz Malinowski
Łukasz Suchecki został dyrektorem lotniska im. F. Chopina w Warszawie. Poprzednio funkcja ta była łączona ze stanowiskiem prezesa PPL i w takiej podwójnej roli działał m.in. ostatni prezes Mariusz Szpikowski.
Jak udało się nam dowiedzieć, funkcja dyrektora stołecznego lotniska im. F. Chopina została oddzielona od stanowiska prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Dyrektorem stołecznego portu został Łukasz Suchecki, który od niedawna pełni także funkcję członka zarządu PPL.

Suchecki z branżą lotniczą i Lotniskiem Chopina związany jest od 19 lat. Swoją karierę z lotnictwem rozpoczął od stanowiska mechanika lotniczego w Polskich Liniach Lotniczych LOT S.A. Następnie zajmował kluczowe stanowiska w PLL LOT S.A., LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., LINETECH Sp. z o.o. Security SKA, Commercial Consulting Sp. z o.o., Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Od 2017 roku Łukasz Suchecki związany jest z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze" jako Zastępca Dyrektora Lotniska Chopina i Dyrektor Biura Ochrony. Jest również członkiem Rady Ochrony i Ułatwień przy Ministerstwie Infrastruktury. Poza pracą zawodową aktywnie działa w Towarzystwie Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, gdzie jest Członkiem Zarządu i pełni funkcję Sekretarza. Za działalność społeczną w 2016 r. został uhonorowany przez Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich odznaką „Honor i Prawda" oraz w 2019 r. odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony