Partner serwisu

Lotnisko Chopina: Zamknięcie do czwartku Drogi Startowej nr 1

Rafał Dybiński 26.04.2021

Lotnisko Chopina: Zamknięcie do czwartku Drogi Startowej nr 1
fot. Chopin Airport
Stołeczne Lotnisko Chopina poinformowało w oficjalnym komunikacie o zamknięciu do najbliższego czwartku Drogi Startowej nr 1 na kierunku Ursus – Ursynów.
– Służby techniczne wykonują rutynowe prace związane przeglądem i standardowymi pracami serwisowymi. Mają one charakter krótkotrwały. Pas będzie zamknięty do północy z czwartku na piątek – wyjaśnił redakcji Rynku Lotniczego Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina po komunikacie NOTAM o treści "A1317/21 NOTAMN Q) EPWW/QMRLC/IV/NBO/A /000/999/5210N02058E005 A) EPWA B) 2104251800 C) 2104292159 E) RWY 11/29 CLSD FOR LDG AND TKOF".

– W tym czasie wszystkie operacje będą się odbywać na Drodze Startowej nr 3 na kierunku Piaseczno – Ochota, Wola, Bemowo. Za wszystkie niedogodności i utrudnienia bardzo gorąco przepraszamy - podkreślił Rudzki. Rzecznik stołecznego portu dodał, że wykonywane prace są niezbędne, aby utrzymać na wysokim poziomie bezpieczeństwo operacji na Lotnisku Chopina. 

Wcześniej Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wprowadziła zmiany, które poprawią wykorzystanie przestrzeni rejonu kontrolowanego lotniska (TMA) Warszawa. Od 22 kwietnia, dzięki sektoryzacji TMA Warszawa oraz procedur odlotu (SID) i dolotu (STAR), samoloty z lotnisk Chopina oraz Modlin będą latać optymalniej i krócej czyli przyjaźniej dla środowiska. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony