Partner serwisu

Lotnisko Chopina z nowymi zasadami przemieszczania się po terminalu

Rafał Dybiński 02.04.2020

Lotnisko Chopina z nowymi zasadami przemieszczania się po terminalu
fot. Łukasz Malinowski
Port Lotniczy Warszawa-Chopina poinformował w oficjalnym komunikacie o wprowadzeniu nowych zasad przemieszczania się po terminalu w celu zwiększenia separacji i bezpieczeństwa pracowników oraz podróżnych.
Zmiany zostały wprowadzone w czwartek od godziny 15:00. Zgodnie z dyrektywą w terminalu mogą teraz przebywać wyłącznie pracownicy z przepustką oraz pasażerowie z ważnym biletem. Informacje dotyczą przede wszystkim pasażerów przylatujących w ramach operacji #LOTdoDomu.

Wszyscy pasażerowie wychodzą przez strefę AB Terminalu. Wyjście możliwe jest wyłącznie przez poziom odlotów. Dostęp do postoju taxi rekomendowanych przez lotnisko i przystanku autobusowego na poziomie przylotów jest możliwy poprzez zewnętrzne windy i schody.

Rodziny oczekujące na pasażerów przylatujących nie mogą już wejść do budynku. Z uwagi na aktualną sytuację niezbędne jest zachowanie odpowiedniego dystansu oraz zredukowanie do absolutnego minimum liczbę osób oczekujących.

Wstęp na teren terminalu na poziomie odlotów odbywa się teraz wyłącznie przez w strefie E, tylko dla pasażerów z ważnym biletem lub dla osób, które chcą kupić bilet w kasach PLL LOT. Zarówno wejście, jak i wyjście z budynku terminalu dla pracowników dostępne jest natomiast w strefie C na poziomie odlotów. Wszystkie powyższe rozwiązania są wprowadzone z uwagi na wspólne bezpieczeństwo. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo