Partner serwisu

Lotnisko Chopina z nowoczesnymi gate’ami dla pasażerów Non Schengen

Emilia Derewienko 02.07.2020

arrow
arrow
Lotnisko Chopina z nowoczesnymi gate’ami dla pasażerów Non Schengen
fot. M. Chrzanowski/ Lotnisko Chopina
Lotnisko Chopina z nowoczesnymi gate’ami dla pasażerów Non Schengen
Lotnisko Chopina z nowoczesnymi gate’ami dla pasażerów Non Schengen
Od 1 lipca pasażerowie odlatujący z Lotniska Chopina do krajów ze strefy Non Schengen mogą skorzystać z 4 nowych poczekalni wylotowych (gate’y).
Nowe poczekalnie (wyjścia 1N-4N) znajdują się na poziomie płyty lotniska i zostały opracowane z myślą o pasażerach tych rejsów, których samoloty zatrzymują się na tzw. stanowiskach oddalonych, do których dotarcie jest możliwe wyłącznie za pomocą autobusów.

– Wprowadzenie stanu epidemicznego, wstrzymanie ruchu pasażerskiego, czy zamknięcie granic kraju niemal całkowicie ograniczyły dotychczasowe funkcjonowanie lotniska. Jednak w tych trudnych czasach nie pozostaliśmy bierni – mówi Piotr Rudzki, rzecznik prasowy stołecznego portu. – Odpowiednio przygotowaliśmy się do wznowienia pasażerskiego ruchu lotniczego w zupełnie nowej rzeczywistości. Jednym z takich działań jest przygotowanie strefy z 4 nowymi poczekalniami (gate) dla osób, które z naszego lotniska będą wybierać się w podróż do krajów leżących poza strefą Schengen – dodaje.

Cała przestrzeń poczekalni może pomieścić do tysiąca osób (choć w czasach epidemicznych jest to liczba o połowie mniejsza), co w praktyce oznacza, że na każdym z czterech wyjść może zostać obsłużonych do 250 pasażerów. Poza tym każdy z gate'ów wyposażono w cztery czytniki kart pokładowych, co umożliwia równoległy boarding czterech kolejek. Dodatkowo poczekalnie wyposażono w komfortowe siedziska (z uwzględnieniem dystansu społecznego), których część ma wbudowane porty USB i gniazdka elektryczne.

Pasażerowie mogą nie tylko skorzystać z nowych toalet (damskiej, męskiej oraz dla osób z niepełnosprawnością), lecz także z darmowego prysznica oraz pokoju opieki nad dzieckiem. Co więcej, w najbliższej przyszłości poczekalnie zostaną wyposażone w automaty vendingowe oraz wózek gastronomiczny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony