Partner serwisu

Lotnisko Chopina: W marcu tylko pół miliona obsłużonych pasażerów

Emilia Derewienko 17.04.2020

Lotnisko Chopina: W marcu tylko pół miliona obsłużonych pasażerów
fot. Kuba Balcerski/ Lotnisko Chopina
W ubiegłym miesiącu z usług Lotniska Chopina skorzystało łącznie 513 tys. pasażerów. Jest to o 61,7 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Taki wynik jednak nie dziwi, zważywszy na szalejącą pandemię koronawirusa i skutkujące tym ograniczenia w ruchu lotniczym.
Stołeczny port w 2020 roku notuje spadki we wszystkich segmentach ruchu. Od początku roku w ruchu międzynarodowym na Lotnisku Chopina obsłużono 2,8 mln osób (spadek o 15,4 proc.), zaś w krajowym około 313,5 tys. (spadek o prawie 20 proc.). Natomiast z ruchu tradycyjnego skorzystało 2,6 mln pasażerów (spadek o 16 proc.), z niskokosztowego 502 tys. (spadek o 16,5 proc.), a z czarterowego – 310 tys. (wzrost o 5,6 proc.).

Większość pasażerów (56,7 proc.) podróżowało w strefie Schengen, a 43,3 proc. wybrało destynacje do krajów Non-Schengen. Duży wpływ na marcowy wynik miała akcja #LOTdoDomu, w ramach której do Polski powróciło ponad 54 tys. pasażerów.

W pierwszym kwartale przewóz ładunków na pokładach wszystkich statków powietrznych wyniósł 22 251,2 tony. Na 3,7-proc. wzrost niewątpliwie miała wpływ obecna sytuacja epidemiczna i transport do Polski niezbędnych materiałów dla służby zdrowia w ramach akcji #CargoDlaPolski. Natomiast przewóz poczty na pokładach wszystkich statków powietrznych wyniósł 2 841,2 tony. Spadek o 25,1 proc. był podyktowany znacznie mniejszą liczbą realizowanych przesyłek.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony