Partner serwisu

Lotnisko Chopina. UPS dostarczył 300 tys. szczepionek na COVID-19

Rafał Dybiński 28.12.2020

Lotnisko Chopina. UPS dostarczył 300 tys. szczepionek na COVID-19
fot. Chopin Airport
Dostawa kolejnych dawek szczepionki na wirusa COVID-19 dotarła w poniedziałek rano 28 grudnia do Polski. Wyjątkowy transport doleciał do Warszawy samolotem boeing 757 dzięki firmie logistycznej UPS.
- Dzisiaj przyleciało do Polski już 300 tys. dawek szczepionki i rozpoczynamy ich dystrybucję. Dzisiaj i jutro ruszą do ponad 250 szpitali. Musimy się strzec przed trzecią falą pandemii, dlatego ta dawka szczepionki może być dawką nadziei - podkreślił Mateusz Morawiecki w krótkim wystąpieniu na płycie lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

- Mamy do wyboru strach i ryzyko albo bezpieczeństwo. Staramy się radzić sobie jak możemy. Wchodzimy w nową fazę operacji logistycznej, która pozwoli nam rozwieź dawki dla 30 mln pacjentów w najbliższych miesiącach.  To operacja powrotu do życia sprzed pandemii. Możemy w ten sposób postawić tamę wirusowi. Walka z wirusem to walka o każdą godzinę i każdy dzień - ostrzegał premier Polski.

- Nie znamy dziś lepszego lekarstwa na tego wirusa. Zaufajmy nauce i medycynie. Najlepsi specjaliści pracowali nad szczepionką, która przeszła fazy badań, które są konieczne, żeby została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków. Możemy w ciągu najbliższych miesięcy zwyciężyć nierówną walkę z tym wirusem - podsumował Mateusz Morawiecki.

Pierwsze 10 tysięcy szczepionek na wirusa COVID-19 trafiło nad Wisłę w miniony piątek i pochodziły z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs. Transport został wówczas rozdzielony w magazynie Agencji Rezerw Materiałowych pod Tomaszowem Mazowieckim do 72 szpitali węzłowych. Pierwszą zaszczepioną w Polsce osobą została Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka stołecznego szpitala MSWiA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony