Partner serwisu

Lotnisko Chopina: Ponad milion pasażerów w maju i już ponad cztery miliony w 2022

Redakcja/inf. pras. 14.06.2022

Lotnisko Chopina: Ponad milion pasażerów w maju i już ponad cztery miliony w 2022
fot. D. Kłosiński/Lotnisko Chopina
Maj był kolejnym miesiącem z rekordowymi wynikami. Lotnisko Chopina obsłużyło w ponad 1 253 329 pasażerów, odnotowano niemal 13 300 operacji lotniczych. To potwierdza, że ruch lotniczy bardzo szybko wraca do poziomu sprzed pandemii.
Liczba pasażerów na stołecznym lotnisku systematycznie rośnie. Maj był pierwszym w 2022 roku miesiącem, w którym przekroczyła ona milion. W porównaniu z kwietniem bieżącego roku to więcej o 32 procent. Wynik z maja 2022 roku stanowi 76 procent liczby pasażerów z maja 2019 roku, ostatniego przed pandemią.

Rekordowym dniem miesiąca był 29 maja. Stołeczny port lotniczy obsłużył wtedy 49 438 osób. To wynik niższy zaledwie o 5 200 osób od wyniku z 29 maja 2019 roku.

Ponad 4 mln w ciągu pięciu miesięcy
 
Stabilny wzrost ruchu lotniczego potwierdzają dane z pierwszych miesięcy roku. Od stycznia do końca maja tego roku z usług lotniska Chopina skorzystało 4 220 915 osób. 
 
– Ruch lotniczy wraca dużo szybciej niż przewidywały to prognozy organizacji linii lotniczych i lotnisk, czyli IATA i ACI. Już w te wakacje, w szczytowym momencie będziemy dobijać do wyników sprzed pandemii. A w przyszłym roku, jestem pewien, że ten wynik przebijemy, co pokazują trendy nie tylko w Warszawie, ale i całej Polsce – podkreślił Stanisław Wojtera, prezes PPL.  – Polacy wracają do latania, Polacy chcą podróżować zarówno służbowo, jak i wakacyjnie, co nas oczywiście niezmiernie cieszy. Zapraszamy wszystkich do latania! – zachęca prezes Wojtera.

Londyn i Paryż najpopularniejsze
 
W maju najpopularniejszym przewoźnikiem na stołecznym lotnisku były PLL LOT, wyprzedzając Wizz Air oraz Lufthansę. Największą popularnością wśród kierunków regularnych cieszyły się Londyn, Paryż i Amsterdam.

Najpopularniejszym przewoźnikiem czarterowym na Lotnisku Chopina był Enter Air. W pierwszej trójce znalazły się też Smartwings oraz PLL LOT. Najbardziej oblegane kierunki to Antalya, Marsa Alam i Hurghada
 
W pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku o 12 procent w porównaniu z okresem od stycznia do maja 2019 wzrosły przewozy cargo, które wyniosły prawie 41,5 tys. ton.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony