Partner serwisu

Lotnisko Chopina: Największy terminal cargo w Polsce już otwarty

Justyna Urbaniak 10.10.2017

Lotnisko Chopina: Największy terminal cargo w Polsce już otwarty
wizualizacja mat. pras.
Spółka LS Airport Services, nad którą nadzór ma Ministerstwo Rozwoju, wybudowała dla firmy DHL nowy terminal kurierski. Inwestycja powstała w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Terminal cargo przy Lotnisku Chopina jest największym tego typu obiektem w Polsce. Wartość inwestycji sięga ponad 20 mln euro. Terminal przystosowany jest do obsługi 6 tys. paczek na godzinę. Obiekt wybudowany na terenie należącym do LS Airport Services może mieć jednak problem z funkcjonowaniem po uruchomieniu Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie. Umowa na wynajem terenu z LSAS zawarta została na 15 lat. Tymczasem Centralny Port Lotniczy powstanie, według zapowiedzi, za 10 lat. W tym samym czasie Lotnisko Chopina może już zniknąć z lotniczej mapy naszego kraju.

LS Airport Services to największa w Polsce firma świadcząca działalność w zakresie naziemnej obsługi statków powietrznych oraz pasażerów i ładunków cargo. Spółka obsługuje ponad 50 linii lotniczych, działa w pięciu polskich portach lotniczych – w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Modlinie.

Budowa terminala kurierskiego jest dla LS Airport Services krokiem w stronę dywersyfikacji świadczonych usług. Firma poszerzy działalność o możliwość oferowania powierzchni magazynowych. Oddany do użytku kompleks ma umocnić pozycję Warszawy na rynku cargo lotniczego. Ułatwiając pracę polskim importerom i eksporterom, korzystnie wpłynie na wymianę handlową i wesprze rozwój sektora przesyłek lotniczych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LS Airport Services
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony