Partner serwisu

Lotnisko Chopina: Dwa miliony pasażerów w dwa miesiące

inf. pras 02.09.2021

Lotnisko Chopina: Dwa miliony pasażerów w dwa miesiące
Fot. Łukasz Malinowski
Mimo covidowych obostrzeń, tegoroczny sezon wakacyjny na Lotnisku Chopina można zaliczyć do udanych. Sierpień był drugim miesiącem z rzędu, kiedy stołeczny port obsłużył milionowego pasażera. Odprawy odbywały się z zachowaniem zasad sanitarnych. Statystyki cieszą bardziej niż zwykle, ponieważ pokazują, że pandemia nie zniechęciła do podróży samolotami.
Kolejny miesiąc z milionem odprawionych pasażerów to najlepszy dowód nie tylko na to, że ruch lotniczy po przerwie spowodowanej pandemią powoli się odradza, lecz także na to, że podróż samolotem jest bezpieczna i nie przyczynia się do wzrostu zachorowań na COVID-19.

– Ruch wraca, z transportu lotniczego korzysta coraz więcej osób. W tej chwili mamy około 40 tys. pasażerów dziennie – podkreślił prezes P.P. „Porty Lotnicze” Stanisław Wojtera. – Czy to utrzyma się na jesieni? Nikt tego nie wie. Zawsze sezonowość jest taka, że ten ruch opada, ale jesteśmy na to przygotowani - dodał Wojtera.

Jak pokazują ostatnie dane, wznowienie ruchu nie przyczyniło się także do problemów związanych z odbywaniem kwarantanny. Liczba osób kierowanych do odbycia tej formy izolacji systematycznie spada. W maju na kwarantannę skierowano 11 proc. skontrolowanych podróżnych, a w sierpniu było to już tylko 4 proc..

Na bardzo niskim poziomie utrzymuje się odsetek wyników pozytywnych wśród osób testowanych w kierunku COVID-19. Tylko w sierpniu na Lotnisku Chopina na ponad 10 700 przetestowanych pasażerów wynik pozytywny uzyskano zaledwie w 26 przypadkach. Punkty diagnostyczne na Lotnisku Chopina, w których pracuje odpowiednio przeszkolony i zabezpieczony personel medyczny, są za każdym razem dokładnie dezynfekowane.

Służby lotniska nieustannie dokładają wszelkich starań, aby nie dochodziło do spiętrzeń w czasie odprawy pasażerów, szczególnie tych, którzy przylatują. W całym terminalu wydzielone są strefy kolejkowania wraz z informacjami o konieczności zachowywania odstępu. Dla komfortu i bezpieczeństwa podróżnych w widocznych miejscach zostały ustawione dystrybutory z płynem dezynfekującym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami we wszystkich pomieszczeniach nadal należy zasłaniać nos i usta. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony