Partner serwisu

Lotnisko Chopina: Solidny luty. "Wzrost wyższy niż prognozowano"

Rafał Dybiński 18.03.2022

Lotnisko Chopina: Solidny luty. "Wzrost wyższy niż prognozowano"
fot. Piotr Bożyk
Początek roku na Lotnisku Chopina potwierdza stopniową odbudowę ruchu. Stołeczny port odprawił w ubiegłym miesiącu 589 tys. pasażerów, z czego ponad 90 proc. to połączenia międzynarodowe. To wynik ponad trzy razy lepszy niż przed rokiem.
Wzrost liczby obsłużonych pasażerów jest zauważalny, choć stopniowy. Wynik w lutym to co prawda 47 proc. ruchu z rekordowego lutego 2020, ale też wzrost o 241 proc. względem ubiegłego roku.

– Liczba pasażerów obsłużonych na Lotnisku Chopina od początku roku jest wyższa, niż prognozowana. Oczywiście nadal zmagamy się z różnego rodzaju obostrzeniami, z niepokojem patrzymy na sytuację na Ukrainie i wpływ wojny na branżę lotniczą. Mamy jednak nadzieję, że ten rok okaże się lepszy od poprzednich – powiedziała Anna Dermont, p.o. rzecznik prasowy Lotniska Chopina

Zdecydowana większość pasażerów – prawie 70 proc. – podróżowała, korzystając z usług przewoźników tradycyjnych. Podróże do krajów Schengen wybrało ponad 56 proc. podróżnych. Najpopularniejszym przewoźnikiem operującym na Lotnisku Chopina pozostaje niezmiennie PLL LOT, który ma 52 proc. udziału w przewozach. Na drugim miejscu znajduje się Wizz Air z niespełna 20-procentowym udziałem, a na trzecim – Enter Air z udziałem 5-procentowym.

W pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków rozkładowych ze względu na liczbę pasażerów znalazły się w lutym Londyn, Dubaj, Paryż, Amsterdam i Frankfurt. Wśród połączeń nierozkładowych najchętniej wybieranymi trasami w lutym były popularne destynacje wakacyjne: Hurghada, Marsa Alam, Punta Cana, Fuerteventura oraz Zanzibar.

Wyniki cargo, najmniej dotknięte przez pandemię, pozostają na niezmiennie wysokim poziomie. W lutym na Lotnisku Chopina odprawiono ponad 7 600 ton cargo, z czego prawie sto procent to loty międzynarodowe.
Od marca ze stołecznego portu można polecieć na pokładzie narodowego przewoźnika do Erywania, Nicei oraz Koszyc.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony