Partner serwisu

Lotnisko Chopina: Bardzo dobry czerwiec i świetne półrocze. Rekordowe cargo

Redakcja/inf. pras. 21.07.2022

Lotnisko Chopina: Bardzo dobry czerwiec i świetne półrocze. Rekordowe cargo
fot. Dariusz Kłosiński/ Lotnisko Chopina
W czerwcu bieżącego roku Lotnisko Chopina obsłużyło 1 milion 568 tysięcy pasażerów. To jedna czwarta więcej niż w maju i zaledwie 12 proc. mniej niż w tym samym miesiącu 2019 roku.
Liczba podróżnych odprawianych z Lotniska Chopina stabilnie rośnie. Rekordowego dnia, a konkretnie 19 czerwca, z usług lotniska skorzystały 58 394 osoby, zaledwie o 2 009 osób mniej niż tego samego dnia 2019 roku. Przewoźnicy operujący z Lotniska Chopina uruchomili w czerwcu trzy nowe kierunki. Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały rejsy do Bombaju i Prisztiny. Wizz Air uruchomił połączenie z Kopenhagą, dołączając tym samym do dwóch przewoźników już obsługujących tą trasę.

– Te dane potwierdzają, że ruch lotniczy wraca do poziomów notowanych przed pandemią – podkreśliła Anna Dermont, rzecznik prasowy Lotniska Chopina. – Pasażerów przybywa z miesiąca na miesiąc. To dobry prognostyk, świadczący o stabilnej i konsekwentnej odbudowie ruchu lotniczego – dodała Dermont.

Dobre wyniki przynoszą też statystyki za pierwsze półrocze. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku Lotnisko Chopina obsłużyło 5 milionów 789 tysięcy pasażerów. To więcej, niż przewidywały wcześniejsze prognozy.

Liczba pasażerów odprawionych w pierwszym półroczu to dwie trzecie z tego samego okresu roku 2019, czyli ostatniego roku przed pandemią. Z tej puli ponad 67 proc. to pasażerowie lotów rozkładowych, 13 proc. skorzystało z czarterów, a 19 proc. to klienci linii niskokosztowych.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy najwięcej podróżnych przewiozły PLL LOT, Wiz Air i Enter Air. Najpopularniejsze kierunki rozkładowe to Londyn, Paryż i Amsterdam. Najchętniej odwiedzane kurorty wakacyjne to z kolei: Antalya, Hurgada, Marsa Alam.

Wszelkie dotychczasowe rekordy pobiły przewozy cargo. W ciągu sześciu miesięcy tego roku przewieziono 49 986 tys. ton ładunków. To o ponad 5 000 ton więcej niż w rekordowym do tej pory roku 2019.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony