Partner serwisu

Lotnisko Chopina: 85 proc. mniej podróżnych. Enter Air i Smartwings polecą do Dubaju

Redakcja/inf. pras. 15.02.2021

Lotnisko Chopina: 85 proc. mniej podróżnych. Enter Air i Smartwings polecą do Dubaju
fot. Chopin Airport
Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło 197 tys. podróżnych w styczniu 2021 roku – poinformowano w oficjalnym komunikacie. To oznacza spadek o 85,4 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku.
W ubiegłym miesiącu wykonano łącznie 3,4 tys. pasażerskich operacji lotniczych w głównym porcie Mazowsza. To o 76,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Stołeczne lotnisko w ruchu międzynarodowym obsłużyło 172 tys. podróżnych. To spadek o 85,8 proc. do analogicznego miesiąca z ubiegłego roku. 56 proc. pasażerów podróżowało w strefie Schengen. Najpopularniejszymi kierunkami w styczniu okazały się: Frankfurt, Paryż, Kijów, Amsterdam oraz Londyn. Z kolei z krajowych połączeń skorzystało 25 tys. pasażerów.

140 tys. podróżnych wybrało połączenia rejsowe z przewoźnikami tradycyjnymi. To spadek o 86,2 proc. Niskokosztowe linie lotnicze zabrały na pokłady swoich maszyn 24 tys. pasażerów. To spadek o 88,9 proc. Czartery natomiast przewiozły 32 tys. podróżnych. To oznacza spadek o 70,0 proc.

– Zauważamy duży popyt na kierunki czarterowe – podkreślił Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie. – Są to przede wszystkim Dominikana, Meksyk, jak również Zanzibar. Oczywiście tour operatorzy dostrzegają ten trend i ogłaszają nowe kierunki w swojej ofercie. Już wkrótce z naszego lotniska bezpośrednio będzie można polecieć czarterem na Malediwy oraz do Kostaryki. Połączenia będą wykonywane samolotami Boeing 787 Dreamliner PLL LOT. Z kolej na główne lotnisko w Dubaju polecimy liniami Enter Air oraz Smartwings. Niebawem wrócą także loty do Fudżajry – ujawnił Rudzki.

– Wprawdzie wyniki stycznia pokazują duży wpływ pandemii na podróże, to jesteśmy dobrej myśli. Mamy nadzieję, że nowe połączenia zachęcą pasażerów do skorzystania z naszej oferty. Lotnictwo jest przecież najbezpieczniejszym środkiem masowego transportu, a coraz powszechniejsze szczepienia dodatkowo je zwiększą – dodał Rudzki.

W styczniu 2021 roku na pokładach wszystkich samolotów lądujących na Lotnisku Chopina i startujących z niego przewieziono 6 392 tony ładunków. To spadek o 21,5 proc. Przewóz poczty wyniósł 597 ton. To z kolei oznacza mniej o 52,5 proc.

Władze stołecznego portu przypominają jednocześnie, że w styczniu zostały uruchomione dwa Mobilne Punkty Pobrań, w których wszyscy pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku COVID-19.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony