Partner serwisu

#Lotdodomu. Na pokładach samolotów LOT-u do kraju powróciło ponad 36 tys. osób

Emilia Derewienko 26.03.2020

#Lotdodomu. Na pokładach samolotów LOT-u do kraju powróciło ponad 36 tys. osób
Fot. Łukasz Malinowski
Ponad 36 tys. pasażerów wróciło do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu. Jeszcze dzisiaj przewoźnik zabierze Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców m.in. z Male na Malediwach, Kolombo, Genewy, Madrytu, Brukseli i Londynu. Zgodnie z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia ruchu międzynarodowego, rejsy czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu będą kontynuowane do 11 kwietnia br. Nowe kierunki są już dostępne na stronie przewoźnika.
W ciągu jedenastu dni operacji #LOTdoDomu, do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika powróciło już 36 131 osób. Polski przewoźnik wykonał w sumie 266 rejsów, wykorzystując 44 samoloty ze wszystkich typów we flocie.

Dzisiaj rozpoczyna się dwunasty dzień operacji #LOTdoDomu - planowanych do wykonania jest 10 rejsów z Male na Malediwach, Kolombo, Genewy, Edynburga, Madrytu, Brukseli i Londynu.

W kolejnych dniach LOT zabierze pasażerów z Cancun, Varadero, Helsinek, Baku, Rijadu, Alicante i Algieru (27.03), a także z Cebu i Manili (Filipiny), Hanoi, Sydney, Bangkoku i Tbilisi (28.03).

W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 29 marca - 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. W związku z powyższym do 11 kwietnia realizowane będą tylko loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu.

W tej trudnej sytuacji bezpieczeństwo i komfort naszych pasażerów stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego zmodyfikowaliśmy naszą politykę zmian biletów. Szczegóły dostępne są na stronie PLL LOT.

Rejsy w ramach operacji #LOTdoDomu planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie LOT-u.

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.
W trosce o wygodę i bezpieczeństwo naszych pasażerów, do projektu #LOTdoDomu dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe - pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach dostępne są na stronie PLL LOT i na stronie Lotniska Chopina.

Kluczowe są również kwestie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo