Partner serwisu

#LOTdoDomu: 18 tys. Polaków wróciło do kraju

Łukasz Malinowski 20.03.2020

#LOTdoDomu: 18 tys. Polaków wróciło do kraju
fot. PLL LOT
PLL LOT poinformował, że do Polski wróciło już ponad 18 tys. obywateli. Wykonane zostało 121 operacji lotniczych. Dzisiaj samoloty polecą po pasażerów m.in. do Bangkoku, Dublina, Amsterdamu czy z Moskwy.
Dzięki operacji #LOTdoDomu już 18 tys. osób powróciło do Polski na pokładach samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik wykonał w sumie 121 rejsów, wykorzystując w sumie 38 maszyn typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800 i Embraer E-jet. Jeszcze dzisiaj przewoźnik zabierze pasażerów z Bangkoku, Dublina, Alicante, Paryża, Amsterdamu, Lizbony czy Moskwy.

W kolejnych dniach planowane są rejsy m.in. z Dohy, Miami, Wiednia, Trondheim, Edynburga, Belgradu, Kijowa, Kiszyniowa i Podgoricy (21.03), a także z Zagrzebia, Brukseli, Londynu, Zurychu i Dublina (22.03).

– Koncentrujemy wszystkie nasze siły na organizowaniu akcji ratunkowej dla naszych rodaków przebywających poza granicami Polski. Dokładamy wszelkich starań, żeby możliwie szybko sprowadzić do kraju jak największą liczbę Polaków w sytuacji, gdy coraz więcej krajów zamyka granice w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 – mówił wczoraj Maciej Wilk, Członek Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT ds. Operacyjnych.

Połączenia czarterowe planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, chcących wrócić do kraju. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie www.lotdodomu.pl.

Kluczowe są również kwestie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo