Partner serwisu

LOTAMS podpisuje umowę z Technikum nr 4 w Dębicy

Red. ed 20.02.2020

LOTAMS podpisuje umowę z Technikum nr 4 w Dębicy
fot. LOTAMS
Spółka LOTAMS podpisała umowę z Technikum nr 4 w Dębicy (należącym do Zespołu Szkół nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy). Przedmiotem porozumienia jest współpraca spółki LOTAMS ze szkołą w dziedzinach objętych działalnością obu podmiotów, mających na celu wypracowanie obopólnych korzyści.
– W związku z intensywnym rozwojem regionu podkarpackiego i samego portu lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz ograniczonymi możliwościami rozbudowy infrastruktury w warszawskiej siedzibie LOTAMS, zdecydowaliśmy się na budowę dodatkowej bazy obsługowej w Rzeszowie. Mając na uwadze tendencje rynkowe stawiamy na odpowiedzialny rozwój, zwłaszcza kadr – współpracujemy ze szkołami technicznymi kształcącymi nie tylko przyszłych mechaników lotniczych, lecz także pracowników wsparcia produkcji. Będziemy potrzebowali również pracowników administracyjnych, logistyków czy planistów. Współpraca z placówkami kształcącymi w pożądanych przez nas zawodach pozwoli na bezpieczne realizowanie całego łańcucha procesów obsługowych w nowej bazie technicznej – komentuje Marcin Kwietniak, dyrektor biura marketingu LOTAMS.

Jest to pierwsza w tym roku umowa, którą LOTAMS podpisał ze szkołą techniczną. W ramach długoterminowej strategii rozwoju oraz ze względu na budowę bazy obsługowej w Rzeszowie, Spółka współpracuje już z kilkoma placówkami oświatowymi z regionu podkarpackiego, m.in. Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, Zespołem Szkół Mechanicznych w Krośnie, Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle oraz Zespołem Szkół nr 3 w Jaśle. Dzięki systematycznie wdrażanym działaniom edukacyjnym i stałej współpracy z klasami patronackimi, polski lider obsługi technicznej będzie mógł wykorzystać umiejętności i wiedzę absolwentów szkół, budując z odpowiednim wyprzedzeniem kadrę wykwalifikowanych pracowników, którzy zasilą nowo powstałą bazę na rzeszowskiej Jasionce.

– Podpisanie porozumienia i współpraca z LOTAMS będzie dla młodzieży Kopernika nową szansą na atrakcyjną, prestiżową pracę oraz rozwój i pogłębienie swoich umiejętności w oparciu o specjalny system kształcenia. Uczniowie klas kształcących się w zawodach technik logistyk i technik spedytor zyskają wyjątkową szansę kształcenia oraz zdobycia doświadczenia w branży lotniczej. Będzie to możliwe dzięki dynamicznemu rozwojowi LOTAMS na Podkarpaciu, a także powstające w Jasionce koło Rzeszowa nowoczesne zaplecze firmy imponuje rozmachem inwestycji oraz odważnymi planami zatrudnieniowymi – komentuje Renata Zięba, Dyrektor Technikum nr 4 w Dębicy.

Dokument reguluje kwestie takie jak współpraca w opracowaniu programów szczegółowych dla klas patronackich, wspólne opracowanie specjalistycznych szkoleń dla uczniów i pracowników szkoły, współdziałanie w ramach projektów naukowo-badawczych oraz organizowanie praktyk i staży dla uczniów, absolwentów oraz nauczycieli szkoły.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony